Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Rodičovství je velmi náročné

Rodina se mění. Dříve se matky mohly spolehnout na své instinkty a podporu prarodičů. Dnes jsou v záplavě digitálních informací stále zmatenější, co je správně. Nejen přílišná bída, ale i bohatství může ohrožovat budoucnost dětí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

I. Patta 677

30. 12. 2018 14:16
Souhlasím s panem doktorem,

jen bych upozornil na fakt, že heterosexuální rodině stát vyhlásil válku prostřednictvím daňové a sociální legislativy převzaté Klausovou vládou v roce 1992 z hromadně vymírajících zemí Evropy. Od 1. 1. 1993 kleslo zohlednění nákladů na výchovu dětí v rodině o tři čtvrtiny (!), z 50 % na 12,5 %. Je to jako by V. Klaus tehdy prohlásil, že děti žijí v komunismu a proto žádné peníze na pokrytí nákladů jejich výchovy nejsou zapotřebí. Není to až tak překvapivé, vzhledem k tomu že finančníci jako V. Klaus či A. Babiš vědí vše o penězích a pracovní síle, přitom dítě nemají ve svém portfoliu a o ekonomice rodin nevědí nic. To jsem se nezmínil ještě o nulových znalostech finančníků v případě průběžně financovaných systémů státu, důchodovém a zdravotním. Výsledek? 1. Nadměrné zdanění mezd rodičů ve výši 44 miliard korun. 2. Sociální a zdravotní výdaje atakují částku 1 bilion korun v roce 2019. 3. Hromadně vymíráme tempem 1 nenarozené dítě do vyrovnané populační bilance každých 13 minut. Pro sro

0 0
možnosti

I. Patta 677

30. 12. 2018 14:17
Re: Souhlasím s panem doktorem II,

Pro srovnání, Němci vymírají tempem 1 nenarozené dítě/1 minutu.

0 0
možnosti

Alex77

26. 12. 2018 10:26
Chvála MUDr. Vladislavu Chválovi

Rád bych touto cestou poděkoval panu doktoru Chválovi za podnětný článek, který z pohledu dalšího vývoje upozorňuje na jeden z největších problémů současné společnosti. Na malém prostoru článku v ČP mě zaujaly zejména příklady aktuálního selhávání intelektuálů v odhadu společenských trendů a jejich důsledky projevující se ve výchově. To je patrné, jak v současném (liberálním) pohledu na rodinu a její mutace, tak na pokusy o výchovně-vzdělávací systém. Že to není ve společnosti jev úplně nový, to je možné sledovat i v jiných společenských souvislostech na př. v publikacích Dr. Koukolíka jako jsou "Vzpoura deprivantů" a další. Tím více potřeba řešení těchto problémů vyvstává s nejvyšší naléhavostí. Na to autor upozorňuje zejména v konotacích posledního odstavce článku. Díky za to.

0 0
možnosti