Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Řebíček vlastní 98 procent Slavie

  12:13

Bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček koupil dnes 70procentní podíl Natlandu. Na kolik ho odkup přišel, se neví, je to prý obchodní tajemství.

Vlastnická struktura nejstaršího českého fotbalového klubu Slavie se změnila. Majoritní, 70procentní podíl získal od společnosti Natland Group spojované s pražskými lobisty Tomášem Hrdličkou a Romanem Janouškem bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček. Ten do Slavie majetkově vstoupil v květnu, kdy koupil třetinový podíl od podnikatele Tomáše Rosena, bývalého slávistického manažera, který vlastnil klub společně s Petrem Doležalem.  Nyní tedy Řebíček vlastní 98 procent Slavie. První o tom informoval server iHNed.cz.

Řebíček ode dneška vlastní ve Slavii Praha 98 procent akcií prostřednictvím účelové společnosti Viscontia. V té odkoupil 70procentní podíl od společnosti Natland Group, jež dosud Slavii ovládala. Zbylá dvě procenta mají drobní akcionáři. Na kolik Řebíčka odkup přišel, se neví, je to prý obchodní tajemství. Informaci, že se Řebíček stal majitelem vršovického klubu, potvrdila společnost Natland i Slavia.

„Natland Group se po vyhodnocení všech okolností a s přihlédnutím k tomu, že nám Aleš Řebíček předložil konkrétní nabídku na odkup podílu ve Viscontii, rozhodl celý obchodní podíl prodat,“ řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny Josef Vojta, investiční ředitel společnosti Natland. „Dneškem počínaje Natland uzavírá veškeré své aktivity ve Slavii včetně členství ve všech statutárních orgánech Viscontie i Slavie,“ uvedl Vojta. A dodal, že ve statutárních i dozorčích orgánech zasednou Řebíčkovi lidé.

Řebíček ke své poslední koupi prohlásil: „Je to klub, kterému fandím již od dětství, a proto to byla pro mě srdeční záležitost. Jsem rád, že jsem se společně s Natland Group mohl podílet na jeho záchraně, která vedla k prvoligovému startu.“

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!