Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Radovan Vítek má zaplatit pokutu 400 milionů korun

  21:07

Realitní magnát, který ovládá skupinu CPI, se proti sankci hodlá bránit u tuzemských soudů.

Podnikatel Radovan Vítek, majitel realitní skupiny CPI, musí zaplatit pokutu 300 milionů korun a dalších zhruba 100 milionů korun na úrocích. Informaci přinesl časopis Týden. O pokutě za to, že Vítek v roce 2004 neprovedl dohodnutý obchod s pozemky na pražském Proseku, rozhodl arbitrážní soud.   

Vítek pozemky neprodal, protože v té době měl zmrazený majetek a byl ve vazbě pro podezření z kuplířství. Rozhodčí soud při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR přesto podnikateli nařídil zaplatit protistraně kompenzaci. „Uplatnění pokuty je v rozporu se zákonem a dobrými mravy,“ kritizoval rozhodnutí arbitrů Vítkův právník Tomáš Rybář, který se tomuto verdiktu hodlá bránit u tuzemských soudů.

Týden nicméně upozorňuje, že ani podání žaloby zřejmě neumožní odložit platbu 400 milionů korun. Pokud by nakonec Vítek soudní spor prohrál, hodlá se soudit se státem, který podle něho pochybil. Zajištění Vítkova majetku bylo zrušeno jako protiprávní.

Vítkova CPI zvýšila za letošní první pololetí meziročně čistý zisk přibližně pětinásobně na více než 400 milionů korun, tržby přesáhly miliardu. CPI vlastní v Česku kolem 12 600 nájemních bytů a je po společnosti RPG Byty Zdeňka Bakaly druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v zemi.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně
Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...