Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zajímavý článek

ale beru jej z rezervou. Je to skutečně tak velký problém na západních univerzitách??? Mladí studenti jsou bez životních zkušeností a lehce je ovlivní kdejaký manipulátor. V praxi pak názory změní, nic jiného jim nezbyde. Tak to bylo vždycky. Kolik vynikajících vědců, profesorů, filozofů a jiných myslitelů bylo ovlivněno levicovou ideologií a pak z toho vycouvali? ...(až na Corbyna :-)

Re: zajímavý článek

Kdyz to je prave o tom, ze museji dospet. Tedy jit do praxe. Problem je v tom, ze dnes studuje kde kdo a kde co a kdovi jak dlouho. Furt se vola po vyssim vzdelavani cele populace, pritom tvrdy faktem je, ze IQ vetsi nez 120 ma v Evrope a severni Americe jen asi 10 procent populace.

Re: zajímavý článek

Ti, kteří na amerických univerzitách desetiletí učí ví, jak to je, a že tento článek si vybírá opravdu extrémní případy, které ale prezentuje jako běžný normál. Tak to ale zkrátka není. Různých typů univerzit (státních, soukromých, čtyřletých, community colleges atd.) je v Americe kolem 4 tisíc, takže několik vybraných extrémních případů neznamená, že to tak ve všech chodí. Podobný článek by se dal snadno napsat z opačné strany: tj. konzervativci zakazující výuku například evoluce ve školách a podobně, učitelé, kteří byli propuštěni za to, co učili, když to nebylo v souladu z konzervativními názory atd. Já nezpochybňuji co zde autor napsal, pouze ho kritizuji za to, že nenapíše vyvážený článek, což však řada zde diskutujících nechápe, co vyvážený článek vlastně znamená a jak by měl vypadat, protože ve své ideologické zaslepenosti nejsou schopni rozumné dikuse.