Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Novinařina se takto nedělá

Toto je klasický příklad toho, jak se novinařina dělat nemá: novinář namísto toho, aby přinesl objektivní a nestranné informace o tom, jak se chovají obě strany nějakého sporu a nechal na čtenáři, aby si z toho udělal sám závěr, prezentuje pouze stranu jednu a čtenářům podsouvá svůj jednostranný postoj. Věřím tomu, že všechny tyto události se staly a nezpochybňuji to. Moc dobře ale vím, že Americká společnost je brutálně rozdělená a podobné věci, jaké jsou zde prezentovány, dělají a dělali konzervativci také. Levicově smýšlející intelektuálové byli po desetiletí často bezdůvodně vyhazování z univerzit, na univerzitách hlavně na americkém jihu do nedávna rasismus byl běžně tolerovaný atd. atd. Novinářský aktivismus tohoto typu bohužel pouze přispívá k rozdělování společnosti a se skutečnou novinařinou má málo společného a to je na tom to nejsmutnější.

Re: Novinařina se takto nedělá

Posuzuji článek jinak. Na faktech, které nerozporujete, se můžeme dovědět, jaké metody používá liberální levice v USA při boji o získání reálné moci ve státě. Jak jinak můžeme získat informovat o razantních změnách, které se odehrávají v USA a pochopit jak k tomu dochází, než právě ze zpráv o dění na universitách a názorech studentů, což jsou lidé, kteří budou ovlivňovat chod světa, tedy i nás.

Osobně jsem rád, že vedle novinářů velebících liberální levici a vše co jako normy chování společnosti postupně tato ideologie zavádí, což je trend novinářského mainstreamu, se najde novinář, který na faktech ukazuje rub snažení příznivců tohoto politického směru , který má evidentně jako primární cíl potlačení občanských svobod.

Re: Novinařina se takto nedělá

Vy jste klasuický případ dnešních pravdoláskařů, kteří manipulují, přetáčejí a mlží.

Sice napíšete. "Věřím tomu, že všechny tyto události se staly a nezpochybňuji to. ", ale pak zároveň napíšete, že je to špatně popsáno a autor svými informacemi "rozděluje společnost".

Re: Novinařina se takto nedělá

souhlasím, až na tu "brutálně rozdělenou Ameriku" :-) Domnívám se, že většíně Američanů jsou tyto spory ukradené, mají jiné starosti

Re: Novinařina se takto nedělá

I vy jste levicově agresivní, lžete a falešně argumentujete!

Re: Novinařina se takto nedělá

Napište prosím, kde lžu a kde falešně argumentuji. Jestli je zde někdo agresivní, tak to je člověk, který nemá argument a pouze vykřikuje nadávky jako vy, protože zkrátka na nic víc nemá. Pro lidi vašeho typu můj příspěvek nebyl určený, takže na něj můžete klidně zapomenout.

Re: Novinařina se takto nedělá

Nevidím nic neobjektivního na

tom, že autor upozorňuje a pomocí příkladů dokládá, jak je svoboda slova

křehká. Z článku jsem ani nenabyl pocit, že se tak děje vždy a všude, ale spíše

znepokojující fakt, že ani vizitka "prestižní" univerzity není

zárukou, že nepodlehne módním trendům. To asi jde i ruku v ruce s rozvoje

tzv. měkkých studijních oborů, kdy u "filozofického názoru“ musíte svou pravdu

obhájit a prosadit a nepřipustit názor jiný, jinak by vám takový obor mohli

klidně i zrušit... S poselstvím článku, že svobodu

slova a zdravý rozum je třeba si chránit se mohu plně ztotožnit. Aspoň

že u nás je matematika genderově vyvážená, když máme „to“ číslo:-)

Rozvoj tzv. měkkých universitních oborů byl v USA uměle vyvolán tzv. affirmative action. Podporou hispánských a černošských studentů, kteří prostě na technické obory jít nemohli. Zajímavé je, že kupříkladu čínští studenti a asi obecně východoasijští tuto podporu mít nemusí a zhusta vysoko předčí studenty americké. Čím to asi tak bude ?

Domníváte se , že novinařina se dělá tak, jako u nás,tedy tato fakta se decentně zamlčí? Občanská válka v USA skončila smírem s tím, že si každá strana ponechala své hrdiny. Z piedestálu je nyní shazují obrazně i doslova právě na jihu. Není ta daleko jasnější příklad rozeštvávání společnosti? Kdy shodí z piedestalu i "otce zakladatele" ,protože byli bílí a heterosexuální....

Pokud je na příkladu vyučování matematiky jen zrnko pravdy, je to do nebe volající. Ovšem to neznamená ,že kreacionismus vyučovaný v USA není stejná zhůvěřilost. Pro nás to znamená jen jediné , neadorovat USA více něž si zaslouží a nezatracovat Trumpa, který v mnohém stojí před problémy o nichž se nám ani nezdá.