Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 19.11.2015 9:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Odborník

Vzpomínám na diskuzi počátkem roku, kdy ve studiu Českého rozhlasu rozmlouvali o I slámu Benjamin Kuras a "odborník" arabista Čuřík. Ten tam blábolil o tom, jak harmonické je saužití muslimů s francouzskou společností. To bylo ještě před Charlie Hebdo. Pan Kuras, který na rozdíl od Čuříka, o této problematice dosti ví, odešel ze studia před koncem pořadu. Divil jsem se tomu. Já bych s tímto hňupem nevydržel ve studiu více jak 5 minut. A jakoby se nic nestalo, stále dostává prostor v médiích a krákorá nesmysle. Korán si nepřečetl, co je šária zákon nemá tušení. Tak odborníků tohoto kalibru máme zbytečně nadbyt.

Jdou za prací a jistotami? Proč tedy do EU?

Jestlipak těmhle turistům za zajištěným živobytím někdo řekl, že tam kam míří, tj. do EU je 20 milionů nezaměstnaných. O neslučitelnosti jejich životních a náboženských požadavků nemluvě. Třeba výrobní linku kvůli jejich povinnému modlení nikdo nezastaví.

Syřané

Ta fotografie na začátku článku tentokrát vystihuje podstatu problému. Mladí lidé, kteří ve své většině nejspíš nechtějí stát na žádné straně konfliktu. Možná, jak cituje autor skončí "na severním pólu". Nesou si sebou svá traumata, náboženství, předsudky, nereálná očekávání, ale i výbušnou povahu. Kolik jich může Evropa přijmout? Podle "Merklové" všechny, podle "Okamury" žádné. Jsem rád, že to mohu posuzovat jen na internetové diskuzi. Tak jen jediná otázka, kdo tenhle kolotoč pustil do chodu? Sadám, Kadáfí, Mubarak, Assad? Kdo nese zodpovědnost a kdo důsledky?

Re: Syřané

Ptát se, kdo to spustil, je zbytečné. Na místě je ptát se, co s tím? Zatím se s každou krizí ukazuje, jak je EU ideologicky nejednotná. Imigranti mají potenciál iniciovat velké změny nejen v Evropě, ale i u nich doma - Západ pod tlakem může změnit politický přístup k tamějším oblastem. Tak snad jich přijde ještě dost, aby se hledání smysluplného řešení stalo nutkavě neodkladným.

Tolik zbytečných řádků!

Že by autor dostal množstevní odměnu? Samá sečka a kde nic - tu nic.

český pan Povondra dává za příklad Saudy.

Saudská Arábie má nejen barieru vnější ale též více barier vnitřních o kterých asi mnoho nevíte pane Šejnoho. Skutečně příklad k pohledání, tedy pokud nepatříte k těm cca 10% vyvolených.

zbytečné obsáhlé úvahy

Snaha  zachraňovat  svět je marná.  Jediným účinným návodem je, že  musí každý zachránit sebe. Svou rodinu, obec a  stát.

Pokud jde o  ilegálí  imigraci tak platí zákonitost:  žádní imigranti  -  žádné problémy a výdaje

A ať nikdo neříká, že to nejde. Saudové si žádné ilegály do země  nepustí  ani azylobé právo  na tom nic nezmění.

Stačí plot  a odhodlaná ozbrojená ostraha.

Re: zbytečné obsáhlé úvahy

Dovolím si Vás trochu doplnit - se vším bych souhlasil, pokud se současně příjme politika nevměšování (což je širší pojem než zmiňovaná snaha o záchranu světa). A to je ten kardinální problém. Osobně jsem otráven tím, kam západní politika vede a ještě více jsem zklamán tím, že naše reprezentace se chová servilně (nedělá to zadarmo). Přitom věřím, že většina lidu by právě tu politiku nevměšování ochotně preferovala i za cenu ztráty krátkodobých / krátkozrakých výhod.