Diskuse k článku

Problémem zdravotnictví je jeho zavedená koncepce

„Je nutné zlepšit spolupráci mezi segmenty zdravotní péče, tedy nemocnic, praktických lékařů, ambulantních specialistů i mezi regiony. Důležité je také napojení na sociální systém,“ říká v rozhovoru ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Problém zdravotnictví,

resp. financování zdravotnictví je samozřejmě jinde, než uvádí autor článku. Problémem jsou důchodci, kteří neinvestovali do své důchodové budoucnosti a díky tomu ani do financování zdravotní péče ve stáří. Konkrétně uvedu rok 2018: Výdaje na zdravotní ošetření důchodců 165 miliard korun. Z toho 10 %, tj. 16,5 miliardy korun vydáno navíc díky principiálně stejně vadné účetní metodice jako u státního důchodového systému! Jde o převedení části dividend rodičů – důchodců, plynoucích z odvodů zdravotního pojištění (ZP) jejich již dospělých dětí, ve prospěch bezdětných důchodců. Účel vydání 16,5 miliardy korun v roce 2018: Zakrytí faktu, že bezdětným důchodcům nemá kdo zaplatit z odvodů zdravotního pojištění, v mezigeneračně financovaném systému (!), zdravotní péči ve stáří. Z toho důvodu narůstá implicitní dluh státního zdravotního systému. Návrh ozdravných opatření průběžně financovaných státních sociálních systémů: zavést postupně a proto sociálně citlivě (dostatečně dlouhé transformační

Re: Problém zdravotnictví, II

Návrh ozdravných opatření průběžně financovaných státních sociálních systémů: zavést postupně a proto sociálně citlivě (dostatečně dlouhé transformační období), správné účetnictví do průběžně financovaných sociálních systémů, důchodového a zdravotního. Legislativní opatření: změna zákonů č. 155/1995 Sb., č. 48/1997 Sb.