Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Překvapila mě rozdělenost americké společnosti

„Mám pocit, že hovořím s několika administrativami současně. Je výrazně odlišné, pokud mluvím s lidmi z Národní bezpečnostní rady a pak se zaměstnanci ministerstva zahraničních věcí,“ říká v rozhovoru nový český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

26. 4. 2017 18:09
Výborný a podnětný článek

Podle mého soudu je zásadním autorovým sdělením: „Ti, kdo znají reálný stav věcí, vědí, že je to kritika (Trumpa) povrchní a účelová.“

0 0
možnosti

P. Maleček

23. 4. 2017 8:27
Kremloidní veletočář Kmoníček.

Kmoníček velmistr veletočů a jejich zdůvodňování, kterému proto nelez věřit ani jeho jméno, teď sám spadl do pasti svých keců zdůvodňujících a vychvalujících Zemanovo družení s Putinem, kterými sám přispěl k označování Zemana coby Putinova poskoka.

Trump by tak, i díky Kmoníčkovi, spáchal oficiálním přijetím Zemana politickou sebevraždu. To by už rovnou mohl přiznat, že jeho prezidentská kampaň byla řízena z Kremlu. A tak zas Kmoníčkovi nezbývá než předvádět své veletoče a tuhle realitu nějak zamaskovat - slušnému člověku je z Kmoníčka na šavli, kremrole však nad jeho "uměním" řičí nadšením.

0 0
možnosti

28. 4. 2017 10:40
Re: Kremloidní veletočář Kmoníček.

Nějaký Kmoníčkův veletoč zajisté dokážete konkretizovat, že?

0 0
možnosti
Zeman a Trump

Presstituti v ČR nevynechají jedinou příležitost žlučovitého plivance na Zemana.Když je třeba,něco se vymyslí omluv potom není třeba,hlavně že se rozšířila lež.

0 0
možnosti

22. 4. 2017 14:32
První dojem

První dojem, pohled na faldy saka (jakož i toho okolo krku), nejzkušenějšího českého diplomata, mne ušetřil čtení jeho rozhovoru o Zemanových mezinárodních politických ambicích.

0 0
možnosti

22. 4. 2017 14:23
Ztracené naděje

Jedno se ukazuje stále zřetelněji! Ta přehnaná očekávání Kremlu, ale v neposlední řadě také i Pražského hradu, že Donald Trump se ukáže jako ten pravý ořechový americký prezident pro zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem, patří, a to čím dále, tím více, do říše pohádek! A tady se také ukazuje, že ti velcí kremelští stratégové nejsou tak velcí, za které se sami považují! Myslím si, že Kreml bude ještě litovat, že v Bílém domě nesedí Hillary Clintonová! Teď ta situace vypadá dokonce tak, že Američané, potažmo Trump, musí při každé příležitosti a to s velkým důrazem dokazovat, že nejsou vůbec proruští! Jsem jen moc zvědavý, jak v této situaci čeští diplomatičtí čarodějové vybruslí z případu, v Praze zadržovaného ruského hackera, kterého tak vehementně k vydání reklamují jak Američané, tak i Rusové! Good luck!

0 0
možnosti

Č. Berka

22. 4. 2017 14:16
Děkuji za zajímavý rozhovor

a blahopřeji těm třem odborníkům pode mnou :-)

0 0
možnosti

26. 4. 2017 18:05
Re: Děkuji za zajímavý rozhovor

Ad Berka: Dobrý koment, souhlas! Termín odoborník, podle mne, nevystihuje dobře jejich erudici.

0 0
možnosti

22. 4. 2017 10:35
Dyť Hýňo děláš ostudu nejen sobě ale i tý Vaší Obci !

Ten Kmoníček, který u nás uměl vysvětlit úplně všechno ale úplně všechno, i to co Zeman jen tak bez mozku a jen tak odpoledne po pivu vyzvracel, nyní jenom mele, mele, mele ...

Dyť Hýňo děláš ostudu nejen sobě ale i tý Vaší Obci !

0 0
možnosti

22. 4. 2017 10:23
Kmoníčkovo mlžení

Milý pan Kmoníček diplomaticky mlží a dobře to také ví! V současné konstelaci a situaci, ve které se Donald Trump v USA nachází (plošné vyšetřováni ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb a možných ruských kontaktů Trumpova okolí s Rusy /!/ ), si Donald Trump prostě jen velice těžko může dovolit přijmout v Bílém domě přítele Vladimíra Vladimíroviče Putina, Miloše Zemana, s jeho známými nadstardatními vztahy s Moskvou (viz také příslušný článek v NYT o vztazích Putin-Zeman/Nejedlý)!

Fazit: Moc bych se divil, kdyby se tato návštěva, zejména pak v blízké budoucnosti, vůbec uskutečnila!

0 0
možnosti

R. Markvart

22. 4. 2017 10:04
Nějak ta Kmoníčkova rovnice nevychází

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan má dojednanou schůzku čtyři týdny předem, týdny ne dny. Takže si p. Kmoníček může se svojí rovnicí x-4 ví co.

Jednání s kancléřkou Merkelovou či řadou jiných státníků mají pro USA faktický význam, proto se na ně najde čas téměř okamžitě. To že došlo k operativnímu odložení návštěvy kvůli počasí je také logické: na bezpečnost těchto politiků jsou přeci jen kladeny jiné nároky než je to u řadových cestujících a nakonec nedávný polský příklad je stále dost významným varováním.

Témata rozhovorů v článku zmiňovaná jsou sice asi zajímavá, je otázka jestli jsou i pro Donalda Trumpa natolik naléhavá, aby zrovna on jimi trávil čas.

No a že je takový rozruch ohledně onoho údajného pozvání: může si za to hrad sám. Stačilo se trochu zdržet v senzacechtivém oznámení oné údajné návštěvy a počkat s oznámením až na její opravdové potvrzení.

0 0
možnosti