Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 4.7.2018 11:09
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Už i Pohlreich

Nejen v gastronomii, ale ve všech službách se podle Pohlreicha rozmohla touha si užívat. Ta sama o sobě není špatná, jenže „teď se to dostalo do stavu, kdy si představuju, že tak nějak to muselo být před pádem říše římské“.

RE

Tak ja vam nevim, ja myslim, ze na klimaticke zmeny reagovali lide co svet svetem stoji. Nebo to snad bylo nekdy jinak?

Opustit naivní představy o humanismu

To, že dojde k válkám o potraviny s mnoha mrtvými a zničenými obrovskými územími zejména v pro nás blízké Africe a na Blízkém východě, je jisté. Že t.zv. západ, bude mít problém a když nezmění svůj přístup k migtaci, tak se neubrání ataku migrantů.

Co bude se střední a východní Evropou, je čistě v našich rukách a tentokrát nás Amíci vytahovat z bryndy nebudou. Když zůstaneme pod vlivem neziskovek a populistických politiků, nevidím budoucnost našich dětí a vnoučat nijak optimisticky.

Re: Opustit naivní představy o humanismu

Hlavní problém západu je holá reprodukce. Při fertilitě 1,5 vymřeme i bez migrace a tady jádro našeho problému. Jenž předělat společnost z konzumní na udržitelnou je nad lidské síly.

Re: Opustit naivní představy o humanismu

Porodnost se v case vyviji. A bude se vyvijet a menit i nadale. Ze mez migrace vymreme, je nesmysl, resp. nicim nepodlozena uvaha. vychazi totiz z toho, ze nedojde ke zmene. Coz je vychozi bod velmi sporny, prakticky popirajici historickou zkusenost.

Re: Opustit naivní představy o humanismu

Pane Götze,nic proti optimizmu, ale můžete naznačit které procesy mohou vést ke zlomu v porodnosti západní populace v nějakém dostupném horizontu. Prostě přírodní zákony nenásilně omezují druh, který se staví nad přírodu.

Re: Opustit naivní představy o humanismu

Sam jste si odpovedel. Ze se nekdo stavi nad prirodu je docasny stav, nez ho to zase prejde. nekdy to trva, ale prejde. Proto tu clovek taky jeste je. Nemuzete se divat na vyvoj lidstva perspektivou dneska.

Re: Opustit naivní představy o humanismu

Platí, člověk západního typu tu může být ale také nemusí. Samozřejmě bavíme se o dohledné době, protože nakonec vše jednou nebude a něco nového přibude.

Připraveným štěstí přeje

I ta migrační vlna s tím souvisí. Je třeba budovat armádu, ne armádní výsadky. co neubrání dlouhodobě ani prtťavý Kolín. Bez celkové vojenské přípravy obyvatelstva to technika nezachrání. Jestli půjde s tlustého do tenkého, tak nás sousedi pustí k vodě co by dup.

PS. Rozumná starost o přírodu je samozřejmě nutnost. Velkoměsta budou jednou pro společnost obrovská neřešitelná zátěž. Miliony lidí co umí sedět jen u počítače nás nezachrání.

Zase dobré upozornění

na vážnost situace. Je tolik fatálních problémů, které je nutno řešit a politici se hádají o hloupostech.

Jen snad jednu věc vidím jako pozitivní. Kolem velkých měst vzniklo tolik nádherných zahrad, kde nachází dobré životní podmínky mnoho živočichů, ptáky počínaje a hmyzem konče. Dnes je běžné zahradní jezírko, rybníček a vodní nádrže na dešťovku vznikají jako houby po dešti. Na zahradách nechybí zelinářské a sadařské části, lesíky a listnaté porosty. Myšlení se změnilo a bazény s dokonalými trávníky začínají být minulostí. Totéž platí o zahradách střižených jak podle šablony. Trendem jsou víceúčelové zahrady, vynikající svou individualitou.