Diskuse k článku

Pokles daňové sazby za vodné a stočné v řadě měst smažou investice

Miliony, které některé vodárenské společnosti, případně obce a města ušetří díky poklesu sazby DPH u vodného a stočného z 15 na deset procent, mohou využít k navýšení prostředků například na rekonstrukci starých trubek nebo čističky. Vyšší investiční náklady tedy mohou v koncové ceně pro odběratele úplně vymazat vliv nižší sazby DPH.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

To vse jsou jen kosmeticke upravy. O hlavnim problemu, prenechani prodeje vody zahranicnim koncernum, od toho davaji vsichni redkturkove ruce pryc. Za období 2012-2018 cca 15,3 miliard! Za to mohl stát pomoci lidem zachytit dešťovou vodu ve 45x větším objemu investic než nyní v programu Dešťovka, (zavlažování, splachování), kde je pouhých 340 mil. Kč nebo mohl tyto miliardy použít na zdroje pitné vody, řešení stavu podzemních vod, zadržení vody v krajině, závlahy anebo mohl postavit čistírny pro dvě Prahy. PRAVDA O VODE

Tak mate pravdu, voda je strategicka surovina a je spatne, ze to maji cizinci. Ale znate to, pred 25 lety se obecnim rozpoctum ty penize hodily a tehdejsi reditele VAKu si pak postavili za provize pekne domky.

Takze opet zdrazi vodne a stocne. Odberatele, platci DPH budou platit vic nez ted.