Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 24.2.2017 13:03
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jméno Vlasák je dost známé, nebyl on ten pán

u moci právě když se tzv. privatizovalo? Možná proto ví, jak se to mělo dělat, ale nedělalo.

Oldřich Vlasák

Oldřich Vlasák, ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR. Na co vubec takova instituce existuje? Kolik tam je zamestnano lidi, jaky maji rozpocet, kym jsou placeni, zrejme z prispevku tech 6500+2500 subjektu, ktere maji vodu pod palcem. 9.000 firem, 9.000 reditelu, spravnich rad, sluzebnich aut a tak dale. Tohle vsechno se musi tahnout a k tomu odpovidajici dividendy do zahranici. Proto mame tak "levnou" vodu a to je zrejme uloha Oldřicha Vlasáka, ředitele Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR. Jak dlouho budeme jeste tohle tolerovat? Voda a kanalisace je ten stejny pripad jako poplatky za telekomunikacni sluzby. Doufejme ze i voda se bude jednou resit.

Zaba na prameni

Tenhle Vlasak je ten spravnej na svem miste. Zrejme podplacenej a skorumpovanej az to boli. Jenom prazane strati do konce smlouvy s Veolii 20 miliard korun. Cisticku v Troji si musi zaplatit sami bez EU dotaci. Veolie odvazi za hranice miliardove zisky, nam praskaji trubky. Nekdy se i lide priotravi, jako posledne v Dejvicich. O to v rozhovoru ani sluvko. Staci si zadat do internetu "Pravda o vode" nebo "Prazska voda" To ze v zap. Evrope komuny odstupuji od techto modelu privatizace a chteji vodu zpet do svych rukou, to Vlasak urcite vi ale taji.

aha...

Takže vstup cizích provozovatelů byl nutný kvůli investicím, ale infrastruktura se vybydluje... To je nějaký protimluv, ne? Zdá se, že jediný zásadní problém byl v tom,že za dob "státních" voda z prasklého potrubí nebo šoupěte tekla na ulici týden, "soukromý" provozovatel opravu zvládne za dva dny, takže ztráty snadno klesly ze 40 % na 16 %.

Obce inkasují nájem, který celý vrací do oprav infrastruktury. Nestačí to, musí tam jít dotace od státu i z Brusele (to e na konci není překlep). A provozovatel si vyplácí dividendy, které plují kam?

Už chybí jen poplakání si nad tím, jak byli dehonestováni a dokonce někdy i stíháni starostové a radní, kteří ty smlouvy na 30 let uzavřeli pro "blaho svých obcí" - z blbosti nebo za peníze?

Re: aha...

Pán je celkem slušně drzý manipulátor, prý "Nikdo teď nemá právo je kritizovat, aniž by se popsaly chyby a navrhlo řešení." Právo samozřejmě máme, zejména když si ty jejich vodohospodářské tunely včetně tohoto pána dost draze platíme. Dále ke kvalitě zde přispívají zejména kvalitní zdroje, neboť je ČR rozvodí, a pokud si zdroje sama neznečistí tak je první spotřebitel v řadě! O tom, že nedosáhneme na dotace z EU díky nepřiměřeně dlouhým pronájmům, ani nemluvím!