Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 27.3.2016 11:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Lze zneškodnit tikající bombu?

Cituji: Ale výhled je mnohem horší. Prvním důvodem je stárnutí obyvatelstva, které vede k tomu, že se vybere méně peněz na veřejném zdravotním pojištění a zároveň bude třeba poskytovat více péče.

Problém je třeba nejen pojmenovat, ale také řešit. Aktuálně vyhazujeme z rozpočtu zdravotnictví oknem 13 miliard korun. V době kdy budou v důchodu silné ročníky ze 70. let minulého století to bude 56 miliard korun. Uvedenými částkami jen utvrzujeme bezdětné v bludu, že si odvodem zdravotního pojištění spořili na zdravotní ošetření ve stáří. Následně přerozdělujeme od zodpovědných, kteří pracovali a vychovali děti k bezdětným miliardy korun ročně, které mají kromě devastujícího hospodářského efektu také devastující efekt demografický. Řešení samozřejmě existuje. Nedočkáme se jej ale od sociologů, kteří jen ničí rodiny s dětmi, ani od ekonomů, kteří stáli u zrodu zákonů vykazujících genocidní efekt na populaci tzv. vyspělého sociálního státu, ale také obří deficity státních rozpočtů. Řešení m

Re: Lze zneškodnit tikající bombu? 2. část

Řešení má sociální ekonomie a to jak ve správném nastavení daní, tak ve správném nastavení SP a ZP. Nelze nadále nechat se vést k propasti ekonomy typu A. Babiše s jeho zvrhlou ideou, že lze vést stát jako podnik. Nelze. Ekonom může řídit fabriku, nemůže ale řídit stát! Proč? Protože neumí zajistit, aby v té fabrice byl i v další generaci dostatek pracovníků. To umí jen sociální ekonom.

Korupce, to je to co drtí ČR zddravotnictví

Lékař a tuplem zdravotní sestra za zvýšení mzdy úplatek řediteli a jeho kryjícím politikům nedá. Za to dodavatelé vybavení a služeb za předražené zakázky ano. A to je ta černá díra, která drtí ČR zdravotnictví. To samé samozřejmě cloumá zdravotními pojišťovnami. Miliardy, které tak mizí ze zdravotnictví chybí v péči o nemocné. Však i současný ministr zdravotnictví coby ředitel nemocnice nakupoval o desítky milionů předražené přístroje - což byla, jak vidno, mezi socany, spíš sosany ta nejlepší kvalifikace na získání ministerského postu.

No hlavně by se někteří lékaři a některé sestry

měli přestat chovat jako asociální dobytek!

http://zpravy.idnes.cz/nemocnice-motol-opravena-propousteci-zprava-fnw-/domaci.aspx?c=A160314_214230_domaci_san

S jednou nejmenovanou nemocnicí v Praze Krči jsou obdobné zkušenosti!

Přesně tak, viz nadpis.

Ve zdravotnictví je to stejné jako ve školství. Základním problémem a kamenem úrazu jsou celostátně platné a ve školách a nemocnicích nařízené mzdové tabulky, jimiž se všichni ředitelé škol a nemocnic musí řídit. Stát si zde kálí do vlastního hnízda, ajko ten známý pták - Dudek. Stát totiž není zaměstnavatelem ani učitelů, ani lékařů či zdravotních sester Pouze se snaží tyto lidi řídit jako za socialismu. Zdravotnictví a školství někam posunout lze a to i bez nárůstu peněz na platy. Stačí jen dát do pravomoci ředitelů mzdovou politiků v jejich organizacích tak, jak je tomu i v jiných resortech, vyjma snad ještě kultury, kde je ovšem problém stejný. Každý ředitel nemocnice či školy by měl od svého zřizovatele obržet peníze na rok činnosti celkem, tedy vč. platů. Kolik z toho dá tento na investice, nákup přístrojů a pomůcek a kolik na platy musí být v přímé pravomoci těchto ředitelů. Pokud by toto bylo zavedeno asi bychom se divili, jak by najednou lékaři a učitelé měli peněz dost. Není