Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Petr Kellner 50: Po stopách miliardáře

Nejbohatší Čech dnes slaví jubileum. Na hlavní strategii Petra Kellnera a jeho finanční skupiny PPF pak v jejich byznysové historii sedí jako ulité úsloví „Nemusí pršet, jen když kape“. Když totiž nakape pořádný sud, dá se udělat dost velký šplouch, investice.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Baudolino

13. 7. 2014 22:36
Dřív měl jinou přezdívku...

..než jak se píše v článku. Začínala na Ť. Howgh ;-)

0 0
možnosti

22. 5. 2014 8:59
Vážení přečtěte si v E15 jak chce

Vámi oslavovaný pan Kellner odrbat minoritní akcionáře Telefoniky. Odrbat je musí z čeho by si stavěl svoji vilu na Kačáku u Podkoží v chráněném území kde dříve byl skautský tábor. Skautové nejsou potřeba viďte pane Sauere!!!!

0 0
možnosti
Foto

Vit.Kucik

21. 5. 2014 18:04
Dobré...

... tak komplexní přehled o Kellnerovi jsem ještě v českém tisku nečetl...

0 0
možnosti
Tichý společník

Docela by mne zajímalo jak, kde a kolik PPF daní. A mám pocit, že tichým společníkem PPF je náš exprezident. Možná i dost významným.

0 0
možnosti

20. 5. 2014 21:39
Gratuluji pane Junku moc se vám to povedlo

My dříve narození jsme takových chvalozpěvů již zažili Gottwald , Zápotocký, Novotný Dubček Husák , Havel. Zkusme se na nad panem Kellnerem zamyslet z jiné strany. Je s panem Kellnerem spojen nějaký vynález, progresivní výrobek, nová technologie nic. Pouze stále čtu jak podniky nakupoval a se ziskem prodával . Pozvedl pan Kellner např. služby České pojišťovny nikoli pouze zdražil pojistné. Takže vážený pane Junku na Vašem místě bych napsal. Pan Kellner je věrným odrazem zcestného vývoje České ekonomiky po roce 89. Je výsledek zbabrané privatizace a klausovského přístupu k ekonomice. Až pan Kellner začne vyrábět jediný výrobek před kterým lidé smeknou /jako třeba Steve Jobs/ tak před ním smeknu také . Jinak je pro mě představitel parazitického finančního kapitálu na který dojedeme.

0 0
možnosti

T. Sauer

21. 5. 2014 9:11
Re: Gratuluji pane Junku moc se vám to povedlo

Mýlíte se. Firmy o nichž je v článku řeč prosperují, zaměstnávají lidi, vyplácejí mzdy a platí daně, které i přesto, že jsou optimalizované, přináší i do české kasy tučné částky, tudíž můžeme konstatovat, že tyto firmy poskytují společnosti přidanou hodnotu na rozdíl od stovek jiných, které byly vytunelovány a skončily v propadlišti dějin. Z vašimi hodnotami typu vynález, progresivní výrobek nebo snad lék na rakovinu, jste vedle jako jedle. Přinést takové hodnoty lidstvu není ve skutečnosti pro nikoho zásluhou nýbrž privilegiem!  Nemůžete vědět jestli v budoucnu právě peníze PK nějakou technologii či lék společnosti nepřinesou.

0 0
možnosti