Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Me zarazi jedno. Za minuleho rezimu fungovalo predchazeni nemocim pomoci ockovani bez problemu. Zradne a nebezpecne nemoce se v dusledku ockovani nevyskytovaly. Kazdy to bral jako samozrejmost. Je pravda, ze ockovaci latky byly vlastni vyroby a podavaly se jednotlive, zdarma. Dnes je vlastni produkce zlikvidovana, vse obstaravaji globalni Pharmakoncerny za drahe penize a co podstatne, jedna ockovaci davka je urcena i na vice nebezpecnych nemoci. Zde muze dochazet ke konfliktum a take uz se stalo. Proto ta neduvera k ockovani, Nemluve o tom co vse je mozne do techto ockovacich latek primichat.

Ono s tím možná souvisí i současné nadšení z různých práv a svobod a lidé si chtějí dokázat, že prostě mohou a proto i budou! Mám na mysli domácí porody, chození bez bot, veganství a vegetariánství, domácí výuka dětí, odmítnutí očkování a jistě je toho mnohem více.

Ovšem pořád by mělo exoistovat a existuje právo státu na rozhodování o všech našich dětech. Tzn. že i když si děti uděláme, nepatří nám za všech okolností. Pokud při jejich výchově nebudete dodržovat předepsaná pravidla a zákony, stát vám děti odebere. Není to naštěstí tak drsné jako je tomu údajně u norského Barnervernetu, ale i u nás existují jisté hranice, po kterých následuje sociálka, OSPOD a může dojít i ktomu odebrání. Což já osobně považuji za správné. Dítě není hračka, se kterou by si každý mohl dělat, co bude chtít.