Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Neidentifikuji se ani s Němci, ani s Rusy

Druhá světová válka, studená válka, boje na Ukrajině… Do života uznávané německé spisovatelky rusko-ukrajinského původu Nataschy Wodinové silně zasáhly všechny tyto konflikty. Jak na ně vzpomíná? A jak přemýšlí o ukrajinském, který je dosud živý?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Křivan

5. 7. 2015 10:02
Nic není černobílé

Zajímavý a vcelku smutný životní příběh. Takových podobných jsou na světě stovky milionů, že pani Tatáno. Obdivuji nakonec ty moudrosti které z toho vyplývajíí. Předevšim ty o demokracii o které všichni mluví a nikdo vlastně neví co to je a natož aby se demokraticky choval.

0 0
možnosti

Tatana

4. 7. 2015 12:50
Deportace sovětských občanů

Mnozí sovětští občané se dostali do americké okupační zóny, nejdříve byli předáváni Rusům, ale potom, co mnozí spáchali sebevraždu / např. příslušníci Krasnovovy a Vlasovovy armády/ Američané vydávání zastavili.

Opravdu mnoho Ukrainců se dobrovolně hlásilo na práci do Německa, hodně jich po válce odejelo do USA a Kanady.

0 0
možnosti

J. Pluk

4. 7. 2015 22:42
Re: Deportace sovětských občanů

Mě zase zaujal ten úvod - jak se na válku dívali Němci v poválečném Německu. Povraždili v Sovětském Svazu 30 milionů lidí a stěžovali si na to jak za války Němci strašně trpěli kvůli ruským vojákům. Prostě to, že Němec zabíjí Rusy, to je holt jak věci chodí, ale když se pak karta obrátí a na frak dostanou Němci, tak je to strašná historická nespravedlnost a "zvěrstva".

V podstatě stejným způsobem dnes následky války nahlíží členové Sudetského landsmanšaftu - tváří se jako by historie začínala 9. květnem 1945.

0 0
možnosti