Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 20
  • Poslední: 19.3.2018 9:00
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
pbylinky

Já pořád nechápu, proč se mám léčit čínskými bylinami, a ne středoevropskými. To kdyby paní doktorka vysvětlila...

Jak to souvisí s kvantovou mechanikou?

Nemám rád, když se předpokládané biologické zákonitosti, jejichž podstatě nerozumíme, vysvětlují kvantovou mechanikou. Možná tyto dvě oblasti jevů spolu opravdu souvisí, ale zatím, pokud vím, pro to nemáme žádné empirické podklady. Proto bych byl raději, kdyby se tato argumentace takto přímo nepoužívala.

Nicméně kvantová fyzika je neoddiskutovatelným důkazem toho, že podstata našeho světa se vymyká jakýmkoliv jen trochu běžným představám. Niels Bohr dokonce tvrdil, že "žádný kvantový svět neexistuje" v tom smyslu, že existují pouze naše empirické zkušenosti s tímto světem, ale nic víc. Dnes se na to díváme s trochu větším odstupem - existuje řádově desítka různých interpretací kvantové teorie, většinou dost divokých, ale asi ne dostatečně na to, aby některá z nich byla více akceptována než Bohrova teze, že "žádný kvantový svět neexistuje". V tomto smyslu nás kvantový svět vyzývá k hluboké pokoře a k pochopení toho, že o podstatě světa nevíme téměř nic.

Náhodou jsem nedávno sáhl po knize (proměn) I-Ťing

Re: Jak to souvisí s kvantovou mechanikou?

Náhodou jsem nedávno sáhl po knize (proměn) I-Ťing od manželů: Kersona a Rosemary Huangových (anglicky vyšlo v r. 1985). Mimo jiné i proto, že jsem byl zvědav, zda jeden z autorů pan Kerson Huang je autorem i další mojí knihy: "Kvarky, leptony a kalibrační pole" z r. 1982. Je to opravdu tak. V době napsání bou těchto knih byl pan Kerson Huang profesorem teoretické fyziky na " ̈Massachsets Institute of Technology". Co tím chci říci? Že mnozí teoretičtí fyzikové zabývající se kvantovou fyzikou mají poněkud otevřenější přístup k úvahám o tom, jaké zákonitosti jsou a jaké nejsou v našem světě možné.

Cinska medicina je jen o pocitech a pranich

Nic exaktne mereneho tam neni. Nicmene, Nejake dusledky jeji aplikace na telo urcite jsou. Treba na psychicke urovni. Ale stejne tak pomuze i zapadni modleni a navic u toho netece krev. Pak jsou tu bylinky - primitivni verze soucasne farmacie. S bylinkou nevite presne co a kolik te chemie do sebe dostanete a ani se nemuzete oprit o presnou studii a statistiku, co to udela. Klasicke leky jsou daleko lepsi, mate presne davkovani, pribalovy letak, jsou za tim zdokumentovana leta vyzkumu.

...

neměli bychom zabít nosorožce v pražské ZOO aby bylo na preparáty čínské medicíny?

Re: ...

A nestacilo by uroznout roh ? A hlavne ho dukladne rozmnozit.

nepravdy

Zapadni medicina vyuziva modely molekularni biologie 20. a 21. stoleti.

Michani epigenetiky a genetiky mi jako odbornikovi na epigenetiku pusobi nauseu a fyzickou bolest.

Epigeneticke mechanismy, ktere prispivaji k dlouhovekosti a pevnemu zdravi?! Rad bych znal aspon dva.

Mikrobiom zapadni medicina intenzivne studuje.

.... a mnozstvi citaci nedoklada kvalitu clanku, zvlast kdyz se cituji nekvalitni ci primo nepravdive informace

Medicinské znalosti

paní doktorky si nedovolím posuzovat, neboť nemám příslušné znalosti. Avšak na základě svých znalostí tvrdím, že to, co vykládá o kvantové fyzice jsou naprosté bláboly.

Vzpomínám na ten starý vtip, jak jeden chlap říká druhému: "Člověče, když si uvědomím jaký jsem já inženýr, tak se bojím jít k doktorovi". Paní doktorka je zjevně ten případ.

i bude...

Chronický zánět ledvin? Západní medicína je v koncích. Chronické záněty čelních dutin? Západní medicína je v koncích. A to jen píši o tom, co mám na sobě vyzkoušené. Vy prostě TČM vůbec neznáte, ale cítíte se natolik silný, že slovy Saturnina tady 's klidem laika plácáte strašlivé odborné nesmysly'.

A co se týče toho např. žlučníkového záchvatu... pokud přijde pacient k západnímu doktorovi, ten, dokud nedojde k záchvatu, nezasáhne. Pokud přijde k čínskému lékaři, ten teprve blížící se záchvat 'vidí' a dokáže ho odvrátit. Výsledkem je situace, kdy záchvat prostě nenastane ... a potom nemá smysl diskutovat o tom, co by se s ním dalo dělat (i když akupunktura i tady může zasáhnout). Ostatně paní Bendová říká, že na úrazy TČM prostě není. Na druhé straně na čínské interní lékařství západní medicína v nejmenším nemá.

A nakonec, slušný kurz vlnové mechaniky a termodynamiky by Vám vůbec neuškodil. Přestal byste plácat tyto blbosti.

Re: i bude...

Koukám, že nedopatřením se příspěvek nezobrazil jako reakce na příspěvek Čestmíra Berky. Omlouvám se.

Re: i bude...

https://www.youtube.com/watch?v=bOwH7ptj37w

Re: i bude...

https://www.youtube.com/watch?v=HxS7EBDZO5U

Re: i bude...

Víte, je tady jeden problém. Jde o to, že pojem 'kvantová mechanika' je pouze berlička, která se snažila mechanistické pojetí světa přiohnout podle zjištěných skutečností. A tomu také odpovídají ta reklamní sdělení. A tomu zjevně také odpovídají Vaše znalosti. Skutečnost je poněkud jiná a označuje se jako 'vlnová mechanika'.

bílý plášť mám...

a víte, že jsou chronické potíže, které časem odezní, i když nejdete k ŽÁDNÉMU lékaři? ;-) Na úrazy TČM není- a na infekční nemoci je? Když je všechno jen špatné proudění čchi? Z časopisu komory tradiční čínské medicíny o akupunktuře závěrečný odstavec:

Na závěr je třeba vzít v úvahu, že tento postup s sebou přináší určitá rizika, neboť existuje možnost, že odcházející parazitická energie může vstoupit do nás nebo někoho jiného. Proto je velmi důležité, aby naše vlastní ochranná čchi byla dostatečně silná, abychom byli v dobré fyzické a duševní pohodě. Na tento typ terapie je nutné si vyhradit dostatečný časový prostor a nevěnovat se současně více klientům. Je vhodné se cghránit pálením vonných tyčinek, vizualizacemi, zaříkáváním, modlitbou či talismany a u méně spirituálně zaměřených terapeutů se doporučuje alespoň nosit bílý plášť.

Velkým zážitkem, který jsme si odvezli z univerzitní nemocnice, byla "small knife needle operation". Je to zákrok, který se provádí např. u chronické spond

Re: bílý plášť mám...

A víte, že jsou i zdravotní chronické problémy, které vznikly jako důsledek naprosto zbytečných, například chirurgických zákroků? Například v mém případě odoperování jisté bulky - která ovšem byla v místě bodu pramene na dráze jater. Přidejme zbytečnou (a zvoslenou) operaci mandlí a pak ze zoufalství odoperovaný slepák... A jen tak mimochodem - víte jakou má slepák funkci? On není tak úplně na nic.

A když už jste takový znalec čínské medicíny, doufám, že znáte alespoň pentagram a jeho základní pravidla. Co vám říká pravidlo 'dřevo svazuje zemi'? Nebo 'kov rodí vodu'? Předpokládám, že znáte význam těchto pradávných mnemotechnických pomůcek a víte, jak je využít. Protože všechno ostatní je postavené právě na tomto. A nepochybuji, že Vy při Vaší kritičnosti to JISTĚ znáte.

akupunktura jako sviňa

Velkým zážitkem, který jsme si odvezli z univerzitní nemocnice, byla "small knife needle operation". Je to zákrok, který se provádí např. u chronické spondylitidy nebo u chronické bolesti kolene. Spočívá v akupunktuře postižené oblasti velmi silnou a ostrou jehlou ( malý nůž) kterým se mechanicky rozbíjejí osifikace a poté se dutou jehlou zavedou do svalu střívka ( rozložitelný steh). Tím, jak se střívko odbourává, stimuluje akupunkturní bod resp. oblast. Z našeho evropského pohledu se jedná o poměrně brutální zákrok, který je však terapeuticky úspěšný.

Metodu zavádění střívka do akupunkturních bodů jsme viděli i u pacientky, která se rozhodla zhubnout. Překvapivé bylo množství a kvalita rentgenových snímků, které si pacienti přinášeli. Vynikající pomůcka.

Voni ti Číňani dost vydrží! :-D

lidové rčení

Nemám nic proti tradiční čínské medicíně, jejich zkušenosti s účinky přírodních látek jsou zcela jistě unikátní. Myslím, že nikdo rozumný neříká, že v některých případech je použití léčivých rostlin a z nich získaných produktů možné a někdy dokonce vhodné. Nezatracuji ani akupunkturu nebo akupresuru a podobné techniky. Je ale třeba zdůraznit limity takové léčby. Ano, v Číně je TČM široce používaná, hlavní je kromě tradice také cenová dostupnost ve státě, kdy neexistuje veřejné zdravotní pojištění v našem smyslu.

Jinak argumentace paní doktorky je opravdu zarážející. Míchat do toho kvantovou fyziku a další věci je opravdu v duchu hesla "jeden o koze, druhý o voze". Nechci autorku nijak urážet, ale asi by si měla zopakovat základy medicíny. Nevím proč do toho míchá kvantovku, situace je jasná. Pacient má nějaký problém, léčí se (ať už TČM nebo z našeho pohledu klasicky) a léčba buď má, nebo nemá výsledky. To je nezpochybnitelné a proto nechépu, jak může paní doktorka odsuzovat medicínu

Už jsem myslel, že kvantovka nebude :-D

Nevím, proč paní doktorka zmiňuje mikrobiom- TČM nic takového, jako jsou mikrobi ( či viry) nezná- vše je je jen dobré či špatné proudění čchi- což je z fysiky ezomagory sprostě ukradené slovo "energie" . Aspoň, že paní doktorka přiznává, že skutečně závažné problémy tradiční čínská medicína neléčí ( a vlastně ani nezná jejich příčinu)..Hepatitida?- TČM je v koncích, Tuberkulosa? TČM je v koncích. Melanom? TČM je v koncích. Glaukom? TČM je v koncích.

Anatomie na úrovni starověku, fysiologie neznámá, patologie neznámá- vše je proudění energie vymyšlenými drahami... fakt chcete na vysoké škole učit, že žlučníkový záchvat či renální kolika je způsobena blokováním neměříitelné "energie"?

Re: Už jsem myslel, že kvantovka nebude :-D

Primární dojem z pana Berky: pohrdání, nadutost. Obávám se, že kvantovou fyziku vnímá v rovině mechanistických učebnic z dob mého mládí.

MUDr Bendová zmínila fakt, že mezi stovkou světovývh TOP universit je dnes 11 čínských, Karlovka je v třetí stovce. Hodnocení je několik, v jiných je KU až v páté stovce.

Omlouvám se za zkratku a srovnání věcí zdánlivě zcela nesouvisejících.

Statisíce lidí protestovali proti jistému Ondráčkovi, mlátičce z r.89.

V téže době si Karlova universita inauguruje již PODRUHÉ (!) jako rektora dutého frázistu,pofesora MUDr ZIMU, který v r.89 jako kovaný svazák udával vedení university své méně kované kolegy, Pánka,Mejstříka..., bránil jim v množení letáků.....

Nejde o to, jak " kvantovku" vnímá Berka

ale o to, jakým způsobem ji používají ezoterici a paní doktorka. Kvantovka je dnes v módě.. Moje příspěvky kopírují zkušenosti, jak se čínská medicína praktikuje přímo v Číně! To, jaké mají v Číně vysoké školy vůbec nesouvisí s kvalitou čínské tzv tradiční medicíny- ta opravdu nezná nic, co se na univerzitách učí...čínská tradiční medicína nezná viry, bakterie, améby, nezná buňky...nemá fysiologii a patologii, anatomii má jen primitivní. I paní doktorka přiznává, že neléčí vážné nemoci. Často se píše, že čínská tradiční medicína neléčí následky a stará se o předcházení nemocem- což se mi dost nezdá- všude chodí k lékaři NEMOCNÍ a ne zdraví...takže čínská tradiční medicína "léčí" následky- ovšem příčinu vidí v narušeném toku "energie" čchi, která je vymyšlená. Jak je ze zkušeností z Číny vidět, čínská medicína v Evropě je dosti "komerčně" upravená a zmírněná- způsob, jakým se praktikuje v Číně by v Evropě neuspěl- viz "small knife needle operation" či některé ingredience...