Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 9.5.2017 10:54
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
To se ta privatizace moc nepovedla, co?

Nebo to byl cíl?

Re: To se ta privatizace moc nepovedla, co?

CÍL

Re: To se ta privatizace moc nepovedla, co?

jednoznačně bylo cílem dostat zisky k soukromníkům, a na náklady se kašlalo, aby se situace vyhrotila tak, že je bude muset stát nebo obec zacálovat. Zatímco soukromí "majitelé" vody budou dál generovat zisky.

Pravda o vode

No tenhle clanek me dorazil. Ta holcicka Katerina Surmanova, nevim kde se tady tyto lide berou. Je to snad vyplod Sorosovych univerzit? Priklad: Za 12 let hospodareni z vodou v Praze 2002-2014 je zisk PVK Veolia 6 miliard 110 milionu, penize ktere odtekly do zahranici, ktere patrila by voda nam obcanum by sly na obnovu infrastruktury. PVS Praha, vlastnik cele infrastruktury ma zisk v te same dobe 142 mil. 950 tis. Cisticka odpadnich vod v Bubenci bude zaplacena zase z poplatku prazanu. (6 miliard) Dotace EU zadne, duvod, smlouva s privatnim provozovatelem (Veolia) Kdo tento prusvih, tak nastaveny proti zajmum obcanu prosadil, podepsal a na desitky let prodlouzil, to nasi Katerinku vubec nezajima. Podobny stav je v cele republice. http://pravdaovode.cz

Nechápu, proč autorku napadáte,

Vaše informace nejsou ve vztahu k článku relevantní, tj. ani ho nepotvrzují, ani nevyvracejí.

Re: Nechápu, proč autorku napadáte,

..nepotvrzují, ani nevyvracejí- ano mate pravdu, otazkou je proc porad zduraznovat vseobecne znamou vec, dokonce oduvodnovat spotrebitelum nutnost rustu ceny, o tom nejdulezitejsim, o zabe ktera nam na prameni sedi a krade vodu ve forme zisku plujiciho do zahranici, o spackane privatizaci, o zamernem prodluzovani smluv zahranicnim koncernum, o tom se ve verejnem prostoru mlci. Prave tak i v tomto clanku pani Kateriny Surmanove.

Těžko hodnotit,

nemá-li člověk potřebná data, ale jsou v tom rozpory. Tak třeba, mnohé obce vodovod postavily pře nedávnem a tam je potrubí nové. Zahraniční provozovatelé, a na vlastní uši i oči jsem to zaznamenal, že nemohou snížit vodné, protože musí investovat obrovské sumy do oprav a rekonstrukcí vodovodní sítě. Ti obhospodařují většinu vodohospodářského systému. Tak tady tomu také nerozumím. Pokud jsou vodovodní systémy v majetku obce, pak součástí finančního plánu je i kalkulace a následné vyhodnocení nákladů na vodné a stočné. Z toho se pozná, kolik obce dávají na údržbu a obnovu. Tak spíše to svědčí o tom, že se občané o tyto věci vůbec nezajímají, resp. potom žasnou, když to radní na ně rozbalí, až když je malér. Znám to moc dobře z místa bydliště.

Re: Těžko hodnotit,

nevím o žádné vodařské společnosti zahranční provenience, která by opravovala potrubí