Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 23.4.2017 9:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Tomu pánovi může z hlediska

bezúčelného, nesmyslného vyhazování peněz a současně jejich šetřením na nesprávném místě - v základním výzkumu - konkurovat jen ČNB s bilionovými intervencemi a paní ministryně Marksová s jejím nárůstem pseudosociálních agend o 88 miliard ročně. Když jsem vicepremiérovi Bělobrádkovi napsal v lednu 2015 o potřebě řešit problematiku rodin s dětmi PRACUJÍCÍCH RODIČŮ, odepsal mi, cituji: "Pěkný den, myslím, že každý soudný člověk pochopí, že moje časové možnosti a kapacita jdou velmi omezené. Bělobrádek Odesláno z mého Windows Phone". Jen připomínám, že rodiny s více dětmi jsou vývěsním štítem Lidovců ...a pan předseda se o ně demonstrativně nezajímá!!

Hledat jednodušší postup

Tendence na každý problém tvořit hned ministerstvo je poněkud zhoubná a zdlouhavá.

Základem je mít problematiku v programu následně programovém prohlášení.vlády.

Proč nevyužít instituce "vládního zmocněnce pro vědu"jako náhradu ministra. ?

Lhaní do kapsy

Jak kvalitní máme základní výzkum se pozná z počtu grantů ERC. O tom tu nedávno byl důkladný analytický článek, kde se konstatovalo, že jsme v tom velmi slabí.

Jak kvalitní je univerzitní a aplikovaný výzkum se pozná z počtu světově úspěšných start-upů a vůbec z inovační úrovně ekonomiky. A my jsme montovna.

Teď, když končí Holého patenty, není už vůbec možné si něco nalhávat.

To jsou hlouposti

Pane, nezlobte se, ale jste uplne mimo. Asi jste nikdy neslysel o TACRu a take o tom, jak moc se v Cesku investovalo do aplikovaneho prumysloveho vyzkumu a velice casto na ukor drastickeho snizovani rozpoctu akademie ved. Take jste asi neslysel o tom, ze celych 25 let nebyla u nas u moci levice. Davani miliard na prumyslove inovace je mozna hezka myslenka, ale ve skutecnosti, je to pouze cerna dira na penize, kdy se peniz podnikum rozdavaji pouze za prislib neceho, co je nevymahatelne a podle toho to tak vypada. Na rozdil od vyzkumu zakladniho, ktery je meren podle nejprisnejsich mezinarodnich meritek. Stat by nemel podnikum davat na vyzkum, to si preci musi financovat podniky sami, aby byly konkurenceschopne. Stat ma platit zakladni vyzkum a vsechny vyspele staty to tak delaji a ne jenom to, co se podnikum hodi pro zvysovani zisku. Az vy nebo vase deti onemocnite, tak vam vysledky vyzkumu, "kdy si prumysl diktuje co potrebuje" zdravi ani zivot nezachrani.

Zajímalo by mne, kolik z těch více než 30 miliard korun,

které jdou do vědy, se vrátí. Myslím tím, kolik z toho bude nějaký ekonomický přínos. Je jedno pro koho, ale jak se to počítá?

Sta - dojna krava

Pan Belobradek ukazuje, kde stoji dnesni KDU-CSL, to je - na levici. Ukazuje, ze tato strana vice a vice spoleha na stat jako dojnou kravu. Soukroma sfera byla ve clanku zminena snad jen jednou. A zde je markantni rozdil: levice udrzovala soucasny stav ceske vedy poslednich dvacet pet let. Nic se nezmenilo, stat pumpuje vice a vice penez do "vedy", tj. postavily se vedecke palace, ve kterych nema kdo pracovat. A proc ne? U nas se klade duraz na zakladni vyzkum a ruzne body za citace. To je naprosta zvrhlost a neproduktivnost. Proc nepostavit sytem na potrebnosti, kdy si prumysl diktuje, co potrebuje??? Najednou bychom mohli zjistit, ze cely cesky vyzkum zkouma naprosto nepotrebne veci !!! ... Za druhe: chybi legislativa, kdy vedecke poznatky provedene ve statnich zarizenich jsou kradeny !!! Stat prichazi o miliardy !!! Jak? Ve statnich zarizenich se docili poznatku, vedec ci nekolik jednotlivcu odejdou so soukrome sfery, zalozi firmu a poznatek prodaji !!! Tohle je krade

Re: Sta - dojna krava

Reakce na vas prispevek pod titulkem "To jsou hlouposti" nahore.