Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

"Polistopadové politické změny přinesly výkonnější ekonomický systém a mnohem více svobody".

Tak tady musím bohužel zásadně nesouhlasit. Mnohem více svobody ty změny přinesly, to ano, ale výkonnější ekonomický systém ani náhodou. Ty Klausovy ekonomické změny totiž zcela zlikvidovaly průmysl Obuvnický, textilní a oděvní, sklářský, v podstatě veškerý spotřební průmysl. Skoro nepředstavitelné státní zadlužení, dosahující dnes téměř 2,5 bilionů korun je toho klasickým důkazem.

Máme se tedy skutečně lépe než před 30 lety, ale na základě čeho? Nikoliv výsledku řízení státu politickými stranami, ale na základě astronomického zadlužení státu. To je totiž to jediné, co politické strany za těch 30 let předvedly.

2,5 bilionů korun dluhu. Je otazkou, jak by to u nas vypadalo nebyt tohoto dluhu. Kdybychom zili stridme a dovolili si jen to na co mame. V pripade ze by se o proti 89 moc nic alespon vizualne nezmenilo, tak jsme tech tricet let akorat pracovali za stravu. To se neni čim chlubit.

Jak kdo, pane Kučírku, jak kdo. Mzdy totiž rozhodně nejsou důsledkem čerpání dluhu.

Mzdy jsem rozhodne nemel na mysli. Ten dluh 2,5 bilionu me lezi v hlave. Predstavme si situaci jaky stav by u nas byl pri zadluzeni 0,00 Kazdy muze pouzit svoji fantaziji. Nekde by to videt byt muselo. Kde?

"Zlikvidovaný" průmysl byl 100% závislý na trhu RVHP. Bez něj to většinou byly nekonkurenceschopné socialismem vyhladovělé slupky bez financí na inovace. Sundejte si růžové brýle. Takový "úžasný" český počítač EC1021 plný španělských integrovaných obvodů s harddisky z Bulharska by si nekoupil ani Vietnam. Co bylo prodejné, to se udrželo i po Klausovi.

Asi nevíte, o čem mluvíte. Trh RVHP byl pouze trhem jejích zemí. S výjimkou NDR to bylo Polsko Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko a Ruso (dříve SSSR). Tyto země existují dodnes a nebyl žádný důvod opouštět jejich trhy. Kdo byl pod vedením Václava Klause v té době ministrem průmyslu a obchodu? No přece "bývalý" komunista Vladimír Dlouhý!