Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nedávno psal raaakouský deník o přibývání miliardářů v ČR. Jeden z komentářů pod článkem: V zemi, kde penzisté živoří s 500 eury měsíčně se nelze divit.

Za to živoření penzistů ovšem nemohou ti miliardáři. Mohou za ně politické strany, které za 30 let své vlády a moci nad občany promrhaly a rozfofrovaly důchodový účet. Klausem počínaje a Topolánkem konče.

Další nesmysl. Důchodový účet tvořily desítky miliard, které by při současné důchodové spotřebě blížící se stovce miliard zmizely během jednoho roku. VK nechal důchodový účet zapojený do státního rozpočtu, protože správně tvrdil, že když důchodový účet zaškobrtne, tak ho státní rozpočet zafinancuje. Nebylo to tak jednostranné, jak zaslepeně tvrdíte. V systému důchodů se bohužel nic nezměnilo, jen do něj přispívá míň a míň přispěvatelů a státní rozpočet to nyní bude po "klausovsku" sanovat. Co se vám vlastně nezdá? Být důchodový účet striktně oddělený od st.rozpočtu, možná by se musely důchody snižovat. To by se vám líbilo?

"když důchodový účet zaškobrtne, tak ho státní rozpočet zafinancuje". To je sice hezké, ale docházelo k pravému opaku. Když škobrtal státní rozpočet, byl zafinancován z důchodového účtu. Naposledy si z něj půjčil 20 miliard Topolánek a nikdy to nebylo vráceno zpět. osobně si myslím, že kancléřem Bismarckem vymyšlený důchodový systém nemůže v současných podmínkách fungovat a reformmovat jej nelze. Jediným, smysluplným řešením tedy je jeho postupné zrušení. Každý nechť se o své stáří postará zodpovědně sám.Tak jak to fungovalo desítky tisíc let zpět.

V této zemi většina t.zv. "starodůchodců" zdaleka těch 500 euro nevidí.