Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kontrola nemůže být nikdy absolutní

Čínský spisovatel Liao I-wu napsal před masakrem na pekingském náměstí Nebeského klidu 4. června báseň, kterou veřejně předčítal. V roce 1990 byl odsouzen ke čtyřem letům vězení. Po návratu z něj žil na okraji společnosti a od roku 2011 v Německu. Letos v květnu navštívil Prahu a v rozhovoru říká: „V Číně i zářivé pochází ze zlého.“
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

20. 6. 2017 18:12
Velká Kulturní Revoluce taky začala studentským voláním

po demokracii a odporem proti autoritám...

0 0
možnosti
JK

J. Křivan

11. 6. 2017 22:22
To jsou věci.

Zůstaňme u té fotografie. O bezohlednosti vojáků svědčí skutečnost, že ten statečný student tu srážku bez úhony přežil.

Přesto, že se údajně jednalo o první přímí přenos CNN z takového konfliktu, žádné jiné drastické záběry studentů jsem nezaznamenal. Za to si pamatuji na náměstí Nebeského klidu vyhořelý armádní nákladní automobil s na troud ohořelým vojákem. Od té doby beru takové děsivé s velikou opatrností.

PS. Aktivista z ukrajinského Majdanu na soudu potvrdil, že střelba se vedla z hotelu Ukrajin, který měli v rukou protivládní síly.. Zprava z 9.6.2017.

https://ukranews.com/news/501945-strelba-po-protestuyushhym-velas-so-storony-otelya-ukrayna-aktyvyst-maydana-na-sude-po-delu-berkuta

Pro nezasvěcené, to je ten hotel, ve kterém byl v té době ubytován i europoslanec Štětina snad i Petra Procházková.

0 0
možnosti
JK

J. Křivan

11. 6. 2017 22:25
Re: To jsou věci.

Fuj taková hrubka. "první přímý přenos"

0 0
možnosti
TK

V poslední době to vypadá, jako by se tato část čínských dějin měla vymazat i z našich učebnic. V zájmu nové hedvábné stezky a čínských miliardových investic, samozřejmě.

0 0
možnosti
SC

11. 6. 2017 13:05
Pane Houdo , je mi líto

všech mrtvých v Číně z roku 1989 po roku 89 i do roku 1989 jakož i nespravedlivě vězněných a bylo jich mnohonásobně vice než na náměstí Nebeského klidu. Jinak článek a rozhovor pana Houdy je jak je u něho obvyklé vypočítán na populismus. Pan Houda i spisovatel Liao I-wu by jistě byli šťastnější kdyby v roce 89 v Číne začala občanská válka s cílem dosažení západní demokracie. Nakonec střední východ a severní Afrika je nám zářným příkladem. Tak pane Houdo, velký politiku, poraďte Číňanům jak na to. Good Luck, pane Houdo!

0 0
možnosti