Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 6.5.2015 5:29
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Je prospěšné a dobré

připomínat si, jaké důsledky mají kompromisy a ustupování zlu, nebo účelové "jednorázové" využívání zla ke zdánlivě dobrým cílům. Průběh a ukončení vietnamské války je dobrou příležitostí a dobrým příkladem. I pro dnešní dny.

Re: Je prospěšné a dobré

No vždyt i u nás komunismus zvítězil a ku podivu, většina lidí je rádo že se ho zbavilo. Takže přejete ho jiným a sám by jste v něm žít nechtěl, a nebo vážně komunismus milujete?

Známý pravicový demagog Roman Joch

"severovietnamský komunistický režim nikdy nebyl existenciálně ohrožen – nezáleželo mu totiž ani na lidech, ani počtu mrtvých"

Americkému režimu zřejmě na lidech a počtu mrtvých zřejmě hodně záleželo, když Severní Vietnam bombardoval napalmem a stříkal látkou Agent Orange. A taky mu na demokracii ve Vietnamu (a nejen tam) hodně záleželo, když podporoval zkorumpované politky co je vlastní lidé nechtěli. Jochu, Jochu.

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

A vy myslíte, že vietnamským komunistům na lidech záleželo? Třeba na těch, kteří jako otroci dopravovali přes Kambodřu vojenskou techniku a zbraně, nebo na dětech, které se odpalovaly mezi jihovietnamskými vojáky? Nebo na ženách s dětech, kteří komunistickým záškodníkům sloužili, jako živé štíty? Že tam nepanovala korupce a nepanuje do dnes? Tušíte, že ofenzívu na Saigon vedla saigonská drogová mafie v komunistickém žoldu?... Nevíte nic, jenom hloupě kecáte!

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

Možná máte pravdu, možná ne. Každopádně Američané bojovali ve Vietnamu a ne Vietnamci v USA. Po odchodu Američanů se z Vietnamu postupně stal standardní stát. Vlastenectví až do sebeobětování jaké projevovali Vietnamci je nám Čechům cizí. Dobře nám tak.

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

Jihovietnamský voják skutečné bojoval za svou vlast statečné, rozhodně lépe než voják francouský v druhé světové. Jenže proti komunistické válečné mašineri neměl naději.

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

Tenhle článek má podstatně blíž k realitě, než ideologicky zabarvené pohádky pana Jocha.

http://www.blisty.cz/art/64340.html

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

No v dnešní době argumentovat, že komunistí mají právo napadnout druhý stát a ten stát se nesmí bránit, a že komunismus je to nejlepší co se může lidem stát a je správné jim ho vnutit, je názor nějakého dinosaura s minulého století,kteryý se probudil k životu.

Válka ve Vietnamu,

byla polovičatá ,myslím kdyby USA vyhlásila válku oficiálně a poslala tam postupně skoro všechno co v armádě má,tak to dopadlo jinak i časově a nebyla by to taková blamáž. Politikové dělají katastrofální chyby ale neplatí za to životem , to platí všeobecně a v USA zvlášť