Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Keňa: Krvavá fronta války s islamismem

Radikální islamisté si vybrali Keňu, protože leží přes moře a nedaleko od Blízkého východu a její státní správa i policie jsou neschopné. Od této země se turisté pozvolna odvracejí, což jí způsobuje velké hospodářské problémy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Dnes jsem četl o Austrálii,

která zvolila tvrdý postup proti imigraci po moři. Lodě odtahuje zpátky do teritoriálních vod Indonésie, přes které proplouvají. Na nelibost Indonésie reaguje tím, že pokud se jim to nelíbí, mají si své vody zabezpečit. Také jsem se dočetl, že Austrálie provedla v zemích, které jsou zdrojem uprchlíků, rozsáhlou mediální kampaň, ve které případné uprchlíky varuje, že je nepřijme. Pro tu zbývající hrstku, zachycenou a umístěnou do táborů, nabízí nemalé kapesné, zajištění počátečního ubytování a dopravu, pokud přijmou nabídku na odchod do Kambodži...

0 0
možnosti

Tatana

8. 6. 2015 9:50
Když Bush vyhlásil po 11.9.2001 teroristům

válku, tak by se měla na zajaté teroristy vztahovat Ženevská konvence a podmínky jejich věznění by měl kontrolovat Mezinárodní červený kříž + půlměsíc.

Pokud vím, tak poválečnému Německu bylo vyčítáno, že s ruskými válečnými zajatci nejednalo jako s ostatními, protože Německo podepsalo Ženevské konvence, zatím co Stalin nepodepsal ani po tom, co se do německého zajetí dostal jeho syn.

Německu bylo vyčítáno, že ono konvencemi bylo vázáno, i když protistrana je nepodepsala.

Z této logiky by vyplývalo, že i když např. USA + teroristé nejsou Ženevskými konvencemi vázáni, vojáci jiných zemí NATO ano.

Škoda, že k těmto otázkám se vyjadřují vojáci, politici, novináři, jen odborníci na mezinárodní právo zarytě mlčí.

0 0
možnosti
Při sledování historických souvislostí

ve spojení se současným islámským extrémismem se nemohu zbavit dojmu, že jeho počátky nebyly položeny "zlými a satanskými" USA až v poválečném období po 1945 (zejména válka o Kuvajt - počátek příběhu bin Ládina), ale již dávno předtím za Britů a dalších evropských národů. K tomu navíc dvě větve islámu, postupný růst zájmu o ropu a s ním spojené příjmy umožňující nákup zbraní tamějšími režimy, boj o jejich přízeň za studené války tu ve prospěch Západu, tu SSSR, indicko-palestinský spor, Izrael, to vše společně vytvořilo koktejl příčin, jejichž výsledkem je současné dění. Po zkušenostech se zaváděním demokracie v Iráku a jinde mám velké obavy, že případný upřímný boj Západu proti IS a s ním spojená vojenská přítomnost v dotčených zemích nebo ekonomická pomoc sice povedou k eliminaci IS na bojové frontě, ale také k podpoře vnitřního společenského napětí. Nejlepší bude asi se zcela stáhnout, nechat je vypořádat se mezi sebou a bez rozdílu jim platit za odběr surovin. Schopní vůdci vykrysta

0 0
možnosti

Jan111

7. 6. 2015 15:06
Re: Při sledování historických souvislostí

tu si prečítajte ako západ "bojuje" proti ISIL http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/20021-valka-proti-teroru-bludit-kivych-zrcadel

0 0
možnosti

Jan111

7. 6. 2015 12:46
Africká klasika

Stavím sa, že wahhábistických islamistov podporujú Saudi a Američania sú zase radi, že Keňa od nich nakupuje zbrane proti islamistom. Ja len dúfam, že zisk z toho majú aj európske zbrojárske firmy. Inak je to klasický africký štát, skorumpovaný a zle fungujúci.

0 0
možnosti