Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 2.6. 2019 10:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Je pravda, že

"každé zdravotnictví na světě spolkne jakékoli peníze". A což teprve v případě, kdy je financování zdravotní péče prováděno na základě špatné účetní metodiky, jako u nás.

a proč taky?

protože každý chce tu nemodernější léčbu, což je samozřejmé. V ČR navíc při socialistickém zdravotnictví, kde za peníze na Fabii dostává občan- volič- pacient Octavii a je nespokojen, že nemá Superba. Za 1200 Euro, co jde na léčení jednoho pacienta v ČR ročně ( cca 300 mld Kč celkem), dostává český pacient i lepší léčbu než za 3200 Eur v Rakousku. Navíc s nejnižší spoluúčastí ( jenom na léky) - 13.% Vedle v Rakousku je to 2ˇ%. V HDP jde na zdravotnictví 7,1%, u sousedů 10-12%. Neexistence připojištění, limitace- okrádání tzv. soukromých lékařů a nemocnic, podfinancování, nepřátelské postgraduální vzdělávání je výsledek politiky posledních 25 let. Z toho plyne personální devastace, odchody lékařů do zahraničí. A proč to politici nechali dojít tak daleko? Protože své voliče korumpovali, lhali jim, aby vyhrávali volby. Zrušením 30 Kč poplatečků ČSSD vyhrála volby a ANO to dělá stejně. A bude už jenom hůře.