Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zase samé kecy a lži. Jediná skutečná pravda je, že současný systém zastupitelské demokracie (i ta parlamentní) je v krizi a nefunguje. Vymlouvat se zde na něco a nebo dokonce varovat před vším možným není na místě. Proč? protože v Evropě existuje stát se systémem zastupitelské demokracie, který velice efektivně funguje již více než 200 let, tady mnohem déle než kterýkoliv systém jiný. Je to švýcarský systém zastupitelské demokracie. A rada pro ostatní státy? Není nic jednoduššího než ten švýcarský systém převzít t.zv. se všemi chlupy. Kecy některých lidí o tom, že nám chybí ti Švýcaři nejsou vůbec na místě. Švýcaři totiž, když začínali, také neměli nějak vyškolené a odpovědné občany. Prostě nový systém zavedli a nežvanili nic o tom že to přece nemůže fungovat, že na to nejsou vyspělí občané a pod. Nekecali a konali. Dnes jsou v Evropě nejbohatším státem, jehož občané bezvýhradně svůj systém podporují a ztotožňují se s ním. A o tom to všechno je.

Už jenom výraz "jedinou skutečnou pravdou" je vypovídající. :(

Měl jsem na mysli jedinou skutečnou pravdu v článku, ne obecně.

Neco tak naivniho jsem uz dlouho necetl. Ze neni nic jednodussiho, nez prevzit svycarsky system? Hochu, kde jsi nechal rozum. Tak to udelej, kdyz je to tak jednoduche a nekecej. Nebo cekas, az to za tebe nekdo udela?

Oč "jednodušší" to měli Švýcaři před více než 200 lety, když systém zaváděli? Měli to mnohem horší a složitější. Nicméně o tom nežvanili a prostě ten systém zavedli. Od té doby se mají jen lépe a lépe. My jen žvaníme že nejsme Švýcaři, že máme jiné podmínky, že máme hloupé občany, že máme jiná specifika a že nám v tom brání jiné a jiné hlouposti, ale že bychom něco dělali (převzali švýcarský systém) to ne. My, Češi jsme přece chytřejší a musíme si zavést vlastní, česky specifický systém. To přesně děláme již po staletí a efektivně fungující výsledek nikde.