Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pravda je zamlčována a ohýbána, jak se komu hodí. Navíc je složitá, protože se toho událo mnoho, což umožňuje bazírovat na tom či onom. Rudá armáda nezpochybnitelně porazila Hitlera ve východní Evropě a tam také Hitler nasadil převážnou většinu svých sil. Kdyby západ nevytvořil druhou frontu, ovládl by Stalin celou Evropu. Přestože USA krvácely v Pacifiku, v západní a jižní Evropě a v Africe, ležela hlavní tíha boje s fašismem naRusech. Pouze objemem idských obětí také nelze zásluhy hodnotit, protože k obětování lidských životů byl rozdílný přístup, Rusům na obětech tolik nezáleželo. Stalin pak panoval na území, stanoveném dohodami v Jaltě a demarkační čárou. Také Stalin a dnešní Rusko rozhodně nejsou totéž, Putinovi nelze přisuzovat imperiální politiku Stalina, který měl světovládné úmysly a chtěl zničit kapitalismus ns celém světě. Ty oběti a zásluhy SSSR po napadení Hutlerem však nemohou nic změnit na tom, že předtím SSSR paktem Riebentrop - Molotov uvolnil Hitlerovi ruce pro útok n

Pravda je skutečně ohýbána - otevřené lži pana Schneidera v tomto článku jsou toho důkazem.

Tak pane Šilhane, kde máte pokračování? Uveďte ty "otevřené lži" a zargumentujet, či doložte odkazy, že to lži jsou.

A já jsem na to fakt zvědav. Nelžu... :-)

"europoslanci odhlasovali Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, v němž se naprosto nestydatě tvrdí, že – pouze – německo-sovětská smlouva o neútočení (takzvaný pakt Molotov-Ribbentrop)"

Toto je klasická schneiderovština - tj. lež jako věž. Nic takového usnesení europarlamentu není. Pan Schneider se snaží šířit lži opakovaně (mohu dokladovat, viz diskuze pod jeho předchozími články). S neomylnou jistotou vždy zvolí lži vyrobené buď přímo ruskou propagandou nebo podporující téma, která tato propaganda aktuálně hrne do Evropy. Šťastná ústa Kremlu nikdy nepřestanou líbat Putinovi řiť.