Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jášek 27.12.2019 23:41

Piłsudski:

Již v této době ustanovil politiku rovnováhy mezi Německem a Sovětským svazem (v roce 1932 byl podepsán polsko-sovětský pakt o neútočení). Plánoval taktéž spolupráci se západními spojenci – Francií a Velkou Británií, jakož i se spřízněnými sousedy – Litvou, Rumunskem a Maďarskem.

Ale nebezpečí ze strany Německa narůstalo, zvláště poté, když byl 30. ledna 1933 Adolf Hitler jmenován říšským kancléřem. Piłsudski si přál provést společně s Francií preventivní úder na Německo v případě, že Hitler neustane v dalším zbrojení. Francie však neměla zájem o takový plán, díky čemuž musel maršál usilovat o dohodu s Německem. Dne 26. září 1934 byl podepsán polsko-německý pakt o neútočení, který měl platit deset let.

P. Jášek 27.12.2019 23:34

A zatím se v Moskvě radostně tančilo na ulicích a všichni se děsně milovali! Právě jste předvedl to, co vyčítáte jiným!

takto Gottwald instruoval z moskevského exilu komunisty v protektorátu (září 1939):

Současná válka je imperialistická, nespravdlivá, na níž má stejnou vinu buržoasie válčících stran. V žádné zemi nesmí dělnická třída a tím méně komunisticka strana tuto válku podporovat. --- Komunistické strany musí všude přejít k rozhodující ofenzívě proti zrádcovské politice sociální demokracie. --- Benešova zahraniční politika je nyní ve službách imperialistů a nepřátel Sovětů. --- Z cizácké nadvlády nás neosvobodí imperialisté ..., nýbrž sám československý lid ve spojení s německou a rakouskou dělnickou třídou ...

Mmch., největší antisemité jsou dnešní kremloboti, podle kterých tzv. židobolševici vykořisťovali ruský národ a až Stalin to zachránil.

A každý kdo hodnotí dějiny po r1918 do r. 45 mezi Varšavou a Moskvou se pouští na hodně tenký led!

S. Tomáš 27.12.2019 19:25

Lepší než Mnichovská dohoda je Brežněvova doktrína z roku 1968: "Státy, které jsou v sovětské sféře vlivu, mají omezenou suverenitu."

J. Šilhan 27.12.2019 17:29

Kvalitní žurnalistika podle pan Léka vítězí, putinhujerský pudlík Schneider se činí, kdo není ozvěnou Impéria, je prohlášenza nahnědlého ... prostě orbánovština jak má být. Nebo by naše kvalitní novináře napadalo ocitovat přesně onu zmíněnou rezoluci? To ne, vždyť hlásat, že podle této rezoluce "pouze německo-sovětská smlouva o neútočení z 23. srpna 1939 (pakt Molotov-Ribbentrop) připravila půdu pro vypuknutí druhé světové války" je přesně to, co ústa Kremlu chtějí vykřičet do světa. A cílové čtenářské skupině pana Léka je buřt, co je v té rezoluci skutečně napsáno. Mohu jim doporučit jediné: nedohledávejte si fakta o tom, jakou rezoluci evropský parlament vlastně schválil, budete se cítit lépe.

P. Aron 27.12.2019 18:51

Nevím, proč se navážíte do pana Léka a urážíte pana Schneidera. Rezoluci znám a mám jí uloženou.- Vy patříte k nenávistným lidem, kteří neumí argumentovat a každého, kdo má jiný názor než vy, máte potřebu urážet. Ta rezoluce skutečně svádí veškerou vinu pouze na Rusko a Německo. Je to návrat právě k předmnichovské politice, kdy Západ chtěl Hitlera nasměrovat na Východ. A ten komunismus do Ruska přišel také ze Západu. Včetně finanční podpory ze strany Německa.

J. Šilhan 27.12.2019 23:47

Pan Schneider prokazatelně v minulosti šířil lži a ani ho nenapadlo se za ně omluvit. Mohu je připomenout, ale už jsem to zde zmiňoval vícekrát.

Tak výborně, rezoluci máte - tak nám jistě ocitujete část, kde je se tvrdí, že POUZE pakt dvou největších evropských řezníků připravil půdu pro druhou světovou válku.

Sem s tím!

J. Schneider 28.12.2019 12:54

A. vzhledem k tomu, že v tomto roce si připomínáme 80. výročí vypuknutí druhé světové války, která vedla k nebývalému lidskému utrpení a k okupaci zemí v Evropě trvající mnoho desetiletí;

B. vzhledem k tomu, že před 80 lety, dne 23. srpna 1939, podepsaly komunistický Sovětský svaz a nacistické Německo smlouvu o neútočení, známou jako pakt Molotov-Ribbentrop, a její tajné protokoly, které rozdělily Evropu a území nezávislých států mezi oba totalitní režimy a seskupily je do oblastí zájmu, což připravilo půdu pro vypuknutí druhé světové války;

C. vzhledem k tomu, že v přímém důsledku paktu Molotov-Ribbentrop, po němž následovala smlouva o hranicích a přátelství uzavřená dne 28. září 1939 mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem, byla Polská republika napadena nejprve Hitlerem a dva týdny poté Stalinem – což znamenalo ztrátu nezávislosti pro tuto zemi a bezprecedentní tragédii pro polské občany – a komunistický Sovětský svaz zahájil dne 30. listopadu 1939 agresivní válku proti Fin

J. Schneider 28.12.2019 12:55

C. vzhledem k tomu, že v přímém důsledku paktu Molotov-Ribbentrop, po němž následovala smlouva o hranicích a přátelství uzavřená dne 28. září 1939 mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem, byla Polská republika napadena nejprve Hitlerem a dva týdny poté Stalinem – což znamenalo ztrátu nezávislosti pro tuto zemi a bezprecedentní tragédii pro polské občany – a komunistický Sovětský svaz zahájil dne 30. listopadu 1939 agresivní válku proti Finsku a v červnu 1940 obsadil a anektoval části Rumunska – území, která nebyla nikdy vrácena – a anektoval nezávislé republiky Litvu, Lotyšsko a Estonsko;

NIC JINÉHO V REZOLUCI NENÍ

J. Šilhan 28.12.2019 15:02

Takže kde se tam píše, že POUZE pakt Molotov-Ribbentrop připravil půdu pro druhou světovou válku?

Samozřejmě nikde, v textu opět šiříte lži, pane Schneider. Kdybyste byli schopen některý z bodů A, B nebo C zpochybnit, jistě byste s nimi polemizoval. Ale lhát je jednodušší.

E. Dudková 28.12.2019 17:24

Jste ubožák, pane Šilhane.

M. Řeřicha 29.12.2019 7:05

Co je to za reakci? Nic konkrétního k argumentaci nemáte?

J. Konečný 27.12.2019 11:23

A skvěle do toho zapadá ten řeporyjský prasopes Novotný z ODS, který chce stavět pomník vlasovcům. Těm vlasovcům, kteří s mimořádnou brutalitou pomohli Němcům potlačovat Slovenské národní povstání a povstání ve Varšavě.

I. Štípek 27.12.2019 8:23

Výborně, díky!