Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vlk 8.1.2020 8:34

Kde v té rezoluci něco takového čtete?

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2019-0021_CS.pdf

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2019-0021_EN.pdf

Já tam čtu "whereas 80 years ago on 23 August 1939, the communist Soviet Union and Nazi Germany signed a Treaty of Non-Aggression, known as the Molotov-Ribbentrop Pact, and its secret protocols, dividing Europe and the territories of independent states between the two totalitarian regimes and grouping them into spheres of interest, which paved the way for the outbreak of the Second World War;"

J. Šilhan 31.12.2019 11:24

Již jsem zde zmínil otevřené lhaní pana Schneidera - dělá to standardně, proto je třeba u jeho článků ověřovat každou větu. Holt když ústa Kremlu nemají fakta, tak si je prostě vyrobí - a pan Léko si filozoficky odůvodní publikaci lží.

Ovšem můžeme pokračovat, ocituji "Polsko je přitom jediným evropským státem, který dosud nepřijal zákon na odškodnění těch, kteří přišli o svůj majetek za druhé světové války." Hm, co se vracelo u nás a o jaký zákon vlastně jde? Dohledávejte, milí putihujeři, Váš oblíbenec Schneider do detailů zabrušovat nebude, má důvod. Něco najdete, ale je to naformulováno tak, aby se vlastně moc vracet nemuselo ... a ani to málo se nebere vážně, viz obrazy židovského podnikatel Richarda Blocha z Hartmanic. Takže podle bumážky Polsko skutečně takový zákon nemá, ale reálně je na tom podobně jako česko. A mimochodem, i v Polsku je možné židovský majetek získat - individuální žalobou u soudu. Soudí se i potomci pana Blocha u nás ... nepodařil se mi dohledat výsledek soudního

J. Šilhan 31.12.2019 11:25

... nepodařil se mi dohledat výsledek soudního sporu (a nebudu si ho Schneiderovsky vymýšlet), je tedy reálná situace tak moc rozdílná od Polska?

A co na vracení majetku ze strany SSSR třeba židům v pobaltských zemách? Tam je to jednoduché, židi byli bohatší, takže je okupační Rudá armáda okradla ještě před příchodem nacistů ... takže nebylo potřeba nic vracet. Podle pana Schneidera to tedy dokazuje, že Rusko nemůže hnědnout. Salut!

No a na závěr už jen obligátní pan A.B.Bartoš ... nad Polskem se ústa ústa Kremlu pohorší, že tam vyšel návod na rozpoznání žida. Ale v Česku jsme dál, máme připravene seznamy (nejen) židů! A jejich autor je opěvován jedním prezidentem jako kongeniální a druhý (lidem volený) ho rovnou zve na hrad a jeho lži používá ve volební kampani! Polská verze kojzara Schneidera by z toho z placu vyrobila článek o hnědnutí Česka. Easy!

J. Vávra 1.1.2020 15:17

Tohle přece nemůžete myslet vážně! Třičtvrtě století po válce a stále mezi námi chodí nějací šilhaví.

J. Šilhan 2.1.2020 12:46

... a antisemité dostávají pozvánky od prezidenta voleného českým lidem. Je to holt vůle lidu.

J. Paleček 29.12.2019 16:45

Pro každý národ 2ww začala a skončila jinak a to bez ohledu na k tom přilepené svátky a význačné dny. Pro Čechy začala 2ww mnichovskou zradou a skončila 9. května 1945 příchodem Rudé armády do Prahy.

PS. Autorovi dík, že historii nevidí tak zjednodušeně jako EU. Má můj souhlas.

S. Tomáš 30.12.2019 14:41

EU jsme také my, občané České republiky, a je jen slabostí vlády, že se nedokáže se škůdci země (cizími agenty), kteří v mediích vyvíjejí proti nám nepřátelskou činnost, vyrovnat podle zásluh.

K. Křivan 1.1.2020 21:56

Pro Čechy ... skončila 8.května 1945 kapitulací německých vojsk v Praze.

J. Václavík 2.1.2020 7:21

A potom stříleli ze špuntovek a pro srandu králíků. Takové chytráky mám rád.

J. Vávra 29.12.2019 16:02

Díky pane Schneidere! Na tak malém prostoru výtečně vysvětleno. Postižené husy musí stále kejhat, nedejte se.R^

J. Šilhan 29.12.2019 16:56

Ať pan Schneider nepolevuje a lže dál :-))

P. Olmer 29.12.2019 19:00

Díky pane Šilhán, že jste zase prokázal lži pana Schneidera...spousta kremlofilů to opět těšce snáší...:-)

J. Nový 29.12.2019 11:40

Článek je příliš dlouhá, nečetl jsem vše. Jen vím, že v něm je to, co bych napsal i já, což jsou pravidelné pochody na podporu SS jednotek v Lotyšsku, což zřejmě EU vůbec nevadí. Nevadí ani stálé vyplácení doživotních rent bývalým členům SS a jejich vdovám. A už vůbec nevadilo slavnostní odhalení sochy Marxe (darované komunistickou Čínou) předsedou Evropské komise, Junckerem.

Ovšem jak jste si jistě všimli v mnoha diskuzích, jakmile napíšete nějakou kritiku EU, tak je z vás okamžitě rusofil a vaši spoluiobčané by vás nejraději do Ruska hned poslali, protože kritika EU je prostě netolerovaná.

Tak takto to máme s "leberální demokracií", kterou se ohánějí ti, kteří by nejraději svým názorovým odpůrcům zakroutili krkem nebo je jinak umlčeli ;-(

K. Křivan 1.1.2020 22:00

Je to zcela prosté, milý Watsone. Bolševici byli pro Lotyšce strašný nepřítel. Němci toho nepřítele hnali sviňským krokem. Proto ty sympatie k Němcům.

I. Polák 29.12.2019 9:25

Pan Schneider rozhodně popisuje WW2 lépe než většina současných komentátorů. Ale přístup problému, tak trochu, jenom přes holokaust je přeci jen trochu zavádějící. Podle mne šlo o boj demokracie proti totalitám. Bohužel výsledek byl patem, protože v boji proti Hitlerově totatlitě se západ musel spojit se Stalinovou totalitou.

Promiňte mi jistý disentní názor: Boj proti židům si Hitler vymyslel jako zástěrku pro zblblý lid, aby zakryl, že chce jenom zavést svoji totalitu, na místo demokracie. Ale o tomto aspektu se samozřejmě v EU nemluví vůbec a běda, kdyby někdo začal.

V. Sobotka 29.12.2019 2:06

Pravda je zamlčována a ohýbána, jak se komu hodí. Navíc je složitá, protože se toho událo mnoho, což umožňuje bazírovat na tom či onom. Rudá armáda nezpochybnitelně porazila Hitlera ve východní Evropě a tam také Hitler nasadil převážnou většinu svých sil. Kdyby západ nevytvořil druhou frontu, ovládl by Stalin celou Evropu. Přestože USA krvácely v Pacifiku, v západní a jižní Evropě a v Africe, ležela hlavní tíha boje s fašismem naRusech. Pouze objemem idských obětí také nelze zásluhy hodnotit, protože k obětování lidských životů byl rozdílný přístup, Rusům na obětech tolik nezáleželo. Stalin pak panoval na území, stanoveném dohodami v Jaltě a demarkační čárou. Také Stalin a dnešní Rusko rozhodně nejsou totéž, Putinovi nelze přisuzovat imperiální politiku Stalina, který měl světovládné úmysly a chtěl zničit kapitalismus ns celém světě. Ty oběti a zásluhy SSSR po napadení Hutlerem však nemohou nic změnit na tom, že předtím SSSR paktem Riebentrop - Molotov uvolnil Hitlerovi ruce pro útok n

J. Šilhan 29.12.2019 9:17

Pravda je skutečně ohýbána - otevřené lži pana Schneidera v tomto článku jsou toho důkazem.

J. Nový 29.12.2019 11:42

Tak pane Šilhane, kde máte pokračování? Uveďte ty "otevřené lži" a zargumentujet, či doložte odkazy, že to lži jsou.

A já jsem na to fakt zvědav. Nelžu... :-)

J. Šilhan 29.12.2019 16:53

"europoslanci odhlasovali Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, v němž se naprosto nestydatě tvrdí, že – pouze – německo-sovětská smlouva o neútočení (takzvaný pakt Molotov-Ribbentrop)"

Toto je klasická schneiderovština - tj. lež jako věž. Nic takového usnesení europarlamentu není. Pan Schneider se snaží šířit lži opakovaně (mohu dokladovat, viz diskuze pod jeho předchozími články). S neomylnou jistotou vždy zvolí lži vyrobené buď přímo ruskou propagandou nebo podporující téma, která tato propaganda aktuálně hrne do Evropy. Šťastná ústa Kremlu nikdy nepřestanou líbat Putinovi řiť.

J. Blanický 28.12.2019 19:10

Díky, pane Schneidere. Skvělé. Díky vám jsem na okamžik nabyl naděje, že snad historická paměť v Česku neodumřela.[>-]R^ Ovšem, ty komentáře.......to je úděsRvX

J. Schneider 28.12.2019 12:59

Nemáte pravdu. Zcela jste opominul německo-polský pakt z roku 1934, první, který s nacisty někdo uzavřel, a který platil až do dubna 1934, kdy ho nevypověděli Poláci, ale nacisté. Poláci svou politikou rozbíjeli veškeré snahy evropských států o vytvoření systému kolektivní bezpečnosti proti nacistů. JSTE TYPICKÝ MANIPULÁTOR, fakta opomíjíte, a osočujete druhé.

J. Šilhan 28.12.2019 15:21

A Vy jste zase opomněl pakt Polska a nejkrvavějším režimem tehdejší Evropy z roku 1932. Takže jste také manipulátor, že?

Ze strany Polska chápu zájem uzavřít smlouvu uznávající hranice s největšími sousedy. Poláci nemohli za to, že sousedili s nacisty a bolševiky. V roce 1934 měli bolševici za sebou neskonale větší hromady mrtvole a otevřenější plány na ovládnutí Evropy než nacisté. Když se uzavíral smlouvu Stalin s Hitlerem, tak oba velice dobře věděli, že přímým důsledkem bude útok na Polsko - přesně jak se píše v rezoluci přijaté evropským parlamentem.

K. Křivan 1.1.2020 22:07

V roce 1932 byl Hitler ještě daleko od moci. Německo byla tehdy sice dost neschopná demokracie ale byla to demokracie.

J. Blanický 28.12.2019 19:11

R^

J. Bezák 28.12.2019 7:15

S autorem článku naprosto souhlasím. Situace je už tak zlá, že naše demokracie je fatálně ohrožena. Konkrétně můj účet byl na Facebooku velmi rychle zablokován, když jsem se snažil uveřejnit můj diskusní příspěvek podobného znění, kdy jsem otevřeně poukázal na to, že je nutné požadovat okamžitou demisi ministra zahraničí Petříčka, jenž dovolil českému zastoupení na 74. VS OSN se zdržet při hlasování o ruské návrhu Rezoluce o zákazu heroizace nacismu, pro níž hlasovalo více než 110 států, ale 2 byli proti (USA a Ukrajina - jak příznačné) a 53 se zdrželo(mezi nimi i ČR). POUKÁZAL JSEM, ŽE JE TO NESTOUDNÉ POČÍNÁNÍ VŮČI NAŠIM PADLÝM SPOLUOBČANŮM A OSVOBODITELŮM. Rovněž jsem přiložil tabulku všech obětí 2.světové války a nacistů, kteří ji rozpoutali, včetně Židů a Slovanů, Plné znění možná ještě najdete ve skupině SVOU VLAST NEZRADÍME! pod názvem POKRYTECKÁ POLITIKAVPRAVDA HLÁSÍ SVŮJ NÁVRAT!

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • J. Šilhan 28.12.2019 15:25

  Pan Schneider roce lže o rezoluci přijaté evropským parlamentem, ale je to zjevně lež, kterou chcete slyšet. Pan Schneider dodal výživné krmení pro bublinku putinhujerů.

  J. Bezák 28.12.2019 15:56

  Myslím si, že se sám přesvědčíte brzo o pravdě jako já, až Vám cenzura zruší účet.

  J. Nový 29.12.2019 11:44

  Že už byste ty lži odhalil a doložil? 8-o

  J. Šilhan 29.12.2019 16:56

  Viz můj příspěvek 29.12, 16:53. Ale mohu sem dát i starší lži pana Schneidera, tento elitní novinář podle pana Léka lže opakovaně. A nikdy ho ani nenapadne se za prokázané lži omluvit.

  P. Jášek 27.12.2019 23:43

  Původní plán nacistického Německa byl, že společně s Polskem napadnou SSSR. I když Německo slibovalo Polsku vše možné, pokud dohodu s Německem podepíše. Maršál Pilsudski, tak i jeho nástupce kategoricky odmítli spojenectví s nacistickým Německem. Ministr zahraničních věcí Polska Beck, řekl na adresu nacistického Německa : ....byli bychom porazili Rusko a pak bychom na Urale vodili Hitlerovy krávy na pastvu. Místo spojenectví s Německem v dubnu 1939 podepsalo Polsko s V. Británií smlouvu o spojenectví a ochraně Polska a k té smlouvě se připojila i Francie. Hitlerův plán se tím sesypal. Vše mu vycházelo a najednou tohle. Pokud chtěl zahájit válku, musel znát postoj SSSR. Obrátil se na Stalina a ten souhlasil s jednáním. Stalin znal nacistickou averzi vůči Židům a odvolal ministra zahraničních věcí Maxima Litvinova, protože byl Žid a nahradil jej Vjačeslavem Molotovem. Došlo k podepsání paktu Ribbentrop – Molotov o společném napadení Polska.