Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vágner 4.1.2020 19:35

A teď tu o Sněhurce a sedmi trpaslících. Nižší produktivita práce? Bože proč to ty zahraniční matičky, co tady všechno vlastní u svých českých dcerek dopouštějí? Jak to, že to ve vesměs modernějších, novějších provozech s se stejně kvalitními managementy vůbec jde? A nebo je to všechno jinak a data podle, kterých se produktivita hodnotí, absolutně nepostihují vysávání dcerek v rámci černé ekonomiky pomocí všelijakých plateb za know-how a vnitrofiremními smlouvami?

V. Venc 5.1.2020 22:55

Jindřichu, naprostý souhlas s Vaším komentářem, je to pouze a jenom hra číslíček o produktivitě, s cílem co nejlépe zpřístupnit západním financiérům české zdroje. Zásadní a rozhodující podmínkou této hry je, že se rozhodne o měnovém kurzu 25 Kč za 1 Euro, a je to. Středula se může ustávkovat, v tomto schématu nikdy, opravdu nikdy nedostihne naše životní úroveň tu německou. (A proč by také měla, a snížila tak komparativní výhodu západním obchodníkům.)

A ještě dovětek k autorčinu konstatování: „systém, který nemohl obstát v následném tržním testu,“ Toto je naivní argument zcela mimo realitu. RVHP hospodářství mělo dlouhodobě blokovaný přístup k devizám (již od 1948), bylo obchodně izolované, politicky ostrakizované, sankcionované, všude, kde jenom bylo možno. Jak potom mohlo hospodářství obstát, když zůstalo nechráněné vůči sofistikovaným, západním obchodně-politickým hrátkám, a to již od privatizace?