Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Greta Thunberg neni nic jineho nez zlate tele, kolem ktereho se tancuje. Znicili jste mi mládi, rika. Mládi ji znicili jen jeji rodice, kteri ji ve skolnich stavkach podporovali. A nikdo jiny. Poslouchejte vedce, rika Greta. Ale ti jeji vedci jsou vetsinou bridilove bez prava pouzivat titul vedec. Skutecni vedci maji na klimaticke zmeny jiny nazor. Jedine, co je dobre s hysterii kolem klimatickych zmen je, ze lide jsou si vice vedomi potize svete se znecistenymi oceany, ubytkem flory a fauny. S tim musi obyvatele Zeme neco udelat a ne spekulovat o stoupajich hladinach oceanu.....

Praví vědci jsou ti se správným názorem? To tu už také bylo. Bacha, většina vědců si opravdu myslí, že změna klimatu souvisí s lidskou činností, byť se neshodnou, do jaké míry (nakonec pro většinu vědců nejde o jejich obor zájmu, takže to ani vědět nemohou). V čem se budou ale skuteční vědci lišit, jsou názory co s tím. Budou si mnohem méně jistí s tím, co je správně, nebudou blokovat veřejnou dopravu, před masivním zakrytím funkčních biotopů slunečními elektrárnami a výstavbou tisíců větrníků budou v oblastech se stabilním podložím preferovat atomové elektrárny. Což už zase fanatici na obou stranách vidět a slyšet nechtějí.

Pravi vedci jsou ti, kteri ke svemu badani pouzivaji overenou vedeckou metodiku. Vysledky jejich prace pak vetsinou vedou ke spravnym nazorum. Falsovani dat tak, aby to vyslo neni spravna vedecka metoda, takze vysledky takoveho badani jsou pochybne.

Poctivi vedci nerikaji, ze zmena klimatu souvisi s lidskou cinnosti, ale rikaji, ze zatim nevi, s cim to nejvic souvisi.

Bravo! Velmi dobre popsani skutecnosti. A jen tak mimochodem. Tak zvani vedci uverejnuji sve vyplody bez potizi, skutecni vedci jsou jen nazyvani klimat skeptici (ne vedci) a jen velmi zridka mohou sve uvahy a vysledky sve vedecke prace uverejnit.

Skuteční vědci jsou schopni a ochotni o věcech diskutovat, ale toho se klima-fanatici bojí jak čert kříže! Ve švédské TV nebyl nikdy k debatě pozván jediný pochybovač. To stačí, aby jeden věděl, kde je pravda...

A jak tomu bylo v minulosti? Jak je možné, že v době NEoteplování bylo třeba Grónsko zeleným ostrovem s trávou, kytkami a stromy? Ona totiž příroda má své cykly, které člověk může pouze narušovat. Člověk totiž vždy byl, je a VŽDY BUDE pouze součástí přiltody. Nic víc, nic míň.

Grónsko nikdy nebylo zeleným ostrovem, jeho ledovec je starý desetitisíce let.

V době středověkého klimatického optima se v některých grónských fjordech dokázala udržet omezená populace seveřanů, která žila doslova na hranici přežití a přežívala i díky dovozu potravin z Evropy. Občas se podařilo vypěstovat obilí, jindy nedozrálo, dobytek, který byl nucen žít z omezených místní trávy a vrb, se zmenšil, krávy měly velikost ovce.

Když klimatické optimum skončilo, skončila i seveřanská populace v Grónsku - nejspíš dost nepříjemně.

A TO je ukázka - hodně drastická - cyklu. V Evropě se v době klimatického optima budovaly katedrály a nastal vrcholný středověk, s jeho koncem přišly války, u nás husité, v Německu o sto let později Bauernkrieg a posléze (po kratším oteplení) třicetiletá válka.

Jistě. A proto dostalo název Zelená země.....

Vedci se spravnym nazorem a vedci s jinym nazorem jsou dve velmi rozdilne veci. Ja nenapsal nic o vedcich se spravnym nazorech.

R^