Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 30.3.2016 18:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Francouzské zemědělství je problém Francouzů

Mně vadí, že se do Česka dováží základní potraviny, které se u nás dají vypěstovat, zelenina, která postrádá sviu tradiční chuť /rajčata/, ovoce.

Nic proti francouzským vínům a sýrům, ale jedná se o lixusní a drahé potraviny, do ceny by se měla razantněji promítnout doprava a ekologická zátěž.

Kam zmizela Maďarská, Bulharská a Rununská rajčata? Co tomu říkají tamní zemědělci?

Re: Francouzské zemědělství je problém Francouzů

Převálcovala je rajčata marocká, portugalská a španělská. Když chcete v zimě rajče, nemůžete chtít ani české, ani bulharské. Bulharská budou někdy v květnu-červnu, česká v srpnu. Vím to - pěstuju je na zahrádce. V současnosti klíčí v kelímkách, v květnu půjdou do skleníku a po "zmrzlých" do záhonků. A v srpnu budou první plody. Pokud je nesežerou slimáci, plíseň nebo nezničí kroupy.

A když se vozí z Maroka, musí se podtrhnout zelená a nechat "dozrát" ve skladu.

Jsou dotovaní a stěžují si.Co čeští,bez dotací!

U nás je zemědělství téměř nedotované, ceny stejné a platy třetinové a nikdo (no někdo občas jednou za rok) neprotestuje, nemá na to čas a ví, že jsme tady na tom všichni stejně, levná robotárna a odbytiště pro dotované sousedy, kterým těžko lze konkurovat s jejich dumpingovými dotovanými cenami....

Re: Jsou dotovaní a stěžují si.Co čeští,bez dotací!

Pokud si může občan nacpat bachor, nemá potřebu protestovat. Proto levné dotované potraviny je základní zemědělská politika EU. Problém českého zemědělství je v unikátní, ale drahé velkovýrobě

Re: Jsou dotovaní a stěžují si.Co čeští,bez dotací!

Velkovýroba není drahá.

Proto se zavádí, že je lacinější, lépe se mechanisuje a spotřebuje méně lidské práce.