Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Evropa nemá charismatického lídra s přijatelnou vizí budoucnosti

„Přestože se dnes občas objevují nejčernější scénáře, věci se nebudou vyvíjet natolik špatně, jak si mnozí myslí. Evropskou unii v její současné podobně si nepřeje většina Italů, Nizozemců ani Francouzů a posilují extremistické strany,“ říká v rozhovoru francouzský politolog Arnaud Dubien.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P. Mach

8. 11. 2016 22:19
Nezáleží na tom kdo povládne v USA,

zlepšení vztahů s ruskem se nedá očekávat, potud pokud se rusko bude chovat jako dosud, tj. jako psychopatický agresor, to za prvé. A za druhé, čekat na nějakého "charismatického lídra", který by Evropě "dal směr" je, v dnešním extrémně složitém světe, kravina. Jakýkoli současný demokratický režim z principu nemůže vyprodukovat lídra, který by dokázal zaujmout a inspirovat podstatnou většinu populace země. Je to dáno tím, že globalizace a obrovské množství snadno dostupných informací (nebo desinformací) v každém demokratickém režimu tvoří příliš mnoho témat a příliš mnoho protichůdných názorových proudů. Společnost se tedy dělí na velké množství malých skupinek, s různými názory na různá témata, a žádný i sebeschopnější jedinec není v takto názorově rozdělené společnosti sto zaujmout ani většinu nemluvě o všech. Pokud dokáže zaujmout jednu skupinu lidí tak proti sobě nutně popudí řadu jiných názorových proudů.

V totalitních režimech typu ruska, to diktátoři řeší pomocí cenzury, která t

0 0
možnosti

P. Mach

8. 11. 2016 22:20
Re: Nezáleží na tom kdo povládne v USA,

V totalitních režimech typu ruska, to diktátoři řeší pomocí cenzury, která témata nepohodlná režimu prostě odstraní z diskuze a nastaví společnosti jako psovi ohlodanou kost nějaký z prstu vycucaný blábol (např. vnější ohrožení). Nebo z diskuze rovnou odstraní nepohodlné jedince. Toto je ale cesta do prdeIe, jak již historie mnohokrát prokázala. Řešením nejsou ani extrémní populisti typu agenta bureše nebo ovara, kteří ve snaze vlézt do zadku co největšímu počtu voličů, si snad ani neuvědomují, že jeden den řeknou něco a druhý den něco jiného zcela protichůdného a názory mění častěji než ponožky.

Současný demokratický svět se prostě bude muset obejít bez charismatických vůdců. Jejich doba minula s koncem studené války.

0 0
možnosti

8. 11. 2016 19:01
Bankrotáři si hrají na vládce světa...

Za posledních necelých 8 let americký státní dluh téměř zdvojnásobil. Ve vztahu k národní ekonomice, podle hodnocení MFF, představuje státní dluh USA 107,5% HDP. EU má průměr zadlužení 90%. Bundesbaka z druhé příčky spolehlivosti sletěla v hodnocení do čtvrté desítky. ECB uvažuje o "eurodluhopisech". Jen šílenec by kupoval tak předražený papír . A hrajeme si na morální etalon hodný následování celým okolním světem, který má zadlužení 12%, růst HDP nad pěti procenty vždy nejméně..... připomíná to opilce v hospodě, který říká, že kdyby chtěl, tak okamžitě může přestat chlastat....a stejně důvěryhodné EU a USA jsou .... smutný to pohled na to, co zbylo z nádherné myšlenky o spojené Evropě a prosperujícím světě plném spokojených lidí . Ani za odplivnutí to nestojí !

0 0
možnosti

P. Mach

8. 11. 2016 21:43
Re: Bankrotáři si hrají na vládce světa...

Tak, tak mrázku, rusácký trpaslík, který už několikrát zbankrotoval (a teď k tomu taky směřuje) si opět hraje na velkého pána.

0 0
možnosti