Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 9.11.2014 22:26
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Rozvoj naráží na meze ekonomie!

Ekonomie narazila na své vlastní meze a neumí si poradit, ani nechápe současnou krizi (Prof. Milan Zelený). Já k tomu mohu dodat, že ekonomie má jen finanční dimenzi. Ekonomové dnes řídí stát prostřednictvím politiků, pokud sami politiky nejsou. Nabízejí politikům a nám všem bankovní produkty a s drzou tváří lháře nám tvrdí, že se jedná o důchodové reformy. Přitom ekonomové nemají ani ponětí, jak je financován I. důchodový pilíř! Více v článku Ekonomové a dítě. Dostupné na adrese: http://sociologie.netstranky.cz/2-cast-ekonomove-a-dite.html

Pan autor je Američan

Nedávno dávali na ČT2 pořad o lékaři, který byl v 60-tých letech v Afganistánu - města i venkov fungovaly jak měly, nemocnice vypadala jako všude jinde, lidi byli normálně oblečení, děti chodily do škol.

Teď jsou Afgánci buď vyvražděni, nebo žíjí "na úrovni doby kamenné".

Jediná pomoc je vrátit vládu, jestli žije, tak králi, jestli ne tak jeho následníkovi, vyhnat cizí žoldáky a uzavřít takové mezinárodní dohody, že za každou nalezenou a zlikvidovanou munici bude nucen její výrobce zaplatit 3x vyšší částku, než je její tržní cena.

Svět dnes potřebuje hlavně klid a mír, novou a skutečně mírovou konferenci, která by anulovala rozhodnutí Pařížské konference po 1.Světové válce a garantovala Židům důstojný návrat do zemí jejich předků v Evropě, nebo do USA.

Mezinárodní společenství, v rámci omezení fosilních paliv, by mělo získat kontrolu nad čerpáním jejich zdrojů.

Přeci nejde, aby EU investovala do snižování spotřeby tepla, a tím odčerpávala vlastní finanční zdroje, zatím co USA nadále hý

Prečo ?

V rozhovore my chýba jedna zásadná otázka. Prečo by nás mala zaujímať pomoc pre krajiny tretieho sveta ? Čo z toho mi stredoeurópania máme ? Nám nedal nikdy nikto nič zadarmo, tak prečo by sme mali pomáhať iným ? Myslím si, že máme dosť chudobných aj doma, ktorým treba pomáhať.

Re: Prečo ?

Souhlasím s tím, že otázka PROČ pomáhat je zásadní. Také by bylo dobré si zodpovědět otázku KOMU se skutečně pomohlo, KDO na tom nejvíce vydělal. Myslím, že existují 2 úrovně zdůvodnění. 1) oficiální, které se ohání hesly jako je humanita, rozvoj, blahobyt a prosperita a 2) skutečné - dělat, jako že něco podnikáme pro zlepšení stavu světa a ve skutečnosti z toho udělat další zdroj pro vlastní kšefty a pro udržení poměrů, které jsou výhodné pro pár tisíc reprezentantů diskrétních elit, které vládnou světu" a nevýhodné pro miliardy ostatních lidí... . Pokud to takhle bude fungovat i nadále, je lepší žádnou pomoc financovanou z našich daní neposkytovat.

Re: Prečo ?

Další otázkou by mělo být, zdali dotyční vůbec o pomoc stojí.