Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 3.9.2015 13:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Stačí sáhnout po knize ...

Zkuste nějakou knihu pana profesora a jeho týmu - Kolaps a regenerace, Civilizace a dějiny, apod. Tam najdete to, co postrádáte, a co se do krátkého rozhovoru pro tisk nevejde. Nebo zkuste jeho přednášky na webu.

Stačí sáhnout po knize ...

Zkuste nějakou knihu pana profesora a jeho týmu - Kolaps a regenerace, Civilizace a dějiny, apod. Tam najdete to, co postrádáte, a co se do krátkého rozhovoru pro tisk nevejde.

škoda a tak trochu ostuda

Od pana profesora jsem očekával něco nového a méně bulvárnějšího. Jeho kritika volného trhu je postavena na hlavu- je na úrovni tvrzení že únor 1948 v ČR dokázal že demokracie se přežila a je nefunkční. Ani se mi nechce věřit, že profesionální vědcec sklouzne k takové demagogii.

Dočetl jsem se v několika odstavcích, kde všude pan profesor byl, s kým se bavil a kam je pozván, ale alespoň jeden jediný návrh nebo věcná analýza co dělat jinak tam chybí.

..vazeny pane Mamlasi

Pan profesor Barta Vas mentalne prevysuje mnohokrat, takze se priste ani nepokousejte cist clanky od osobnosti podobneho rozhledu...a hlavne se je nepokousejte glosovat

Re: ..vazeny pane Mamlasi

Nijak nerozporuji, že mne určitě mentálně převyšuje nejméně desetkrát (jak že se prosím přesně měří mentální kapacita?).

A spoustu věcí, které řekl, jsou zajímavé a já s ním souhlasím. Je rozsah je obdivuhodný. Ale ne v ekonomii!

To, co prohlásil o volném trhu, je strašná a nebezpečná hloupost. Vyjádřil se jako mamlas. Ať se vyjadřuje k něčemu, co dobře zná. Tím, spíš, že je to známá osobnost. Muže ovlivnit spoustu lidí a ti od něj tuhle hloupost převezmou dál.

Co je to za mamlase?

"..volná ruka trhu nechala daňové poplatníky zaplatit dluhy soukromých firem, privátních bank... Takže i idea volné ruky trhu skončila fiaskem."

Jaká volná ruka trhu? Ví vubec ten vědec, co to je volná ruka trhu? Volná je od toho, že tam žádný stát nezasahuje. Z toho, že se uměle rozhodlo zasáhnout, vyplývá, že tam žádná volná ruka trhu nebyla.

Doporučuji držet se svého kopyta a nedělat bombastická prohlášení o ekonomických paradigmatech, když má z ekonomie základní nevědomosti.

Re: Co je to za mamlase?

Milý pane P.Zdenku,

jestli to nebude tím, že na rozdíl od vás je to člověk se znalostmi v tolika oborech, že je vy ani nedokážete vypočítat. Možná i proto se dokáže z historie poučit a vyvodit příslušné závěry, přesně ve stylu výroku : "Kdo nezná vlastní historii, musí ji prožít znovu ". Ostatně, domnívat se, že se lidstvo nějak poučilo z posledních 5 000 let a ještě jen proto, že někdo zformuloval velmi neexaktní vědu zvanou ekonomie je poněkud troufalé. Není to tím, že jste ekonom ?

Re: Co je to za mamlase?

Nehledě na to, že tzv. neviditelná ruka trhu, je ve své podstatě utopie!

Re: Co je to za mamlase?

Ano, neviditelná ruku trhu to rozhodně nebyla, tak proč ji proboha kritizuje?

Re: Co je to za mamlase?

Ano, jistě má znalost ve spoustě oborech. Ale tím, co prohlásil o volném trhu ho úplně diskvalifikovalo z ekonomie.

Nejsem ekonom, jsem vzděláním fyzik.

Existuje jasná definice, co je volný trh. To, co se stalo v Řecku, byl jeho pravý opak. A on prohlásí, že Řecko ukázalo, že volný trh selhal.

Je to úplně stejně nebezpečná věc jako kdyby prohlásil, že Hitlerovské Německo byl demokratický stát a že to dokazuje, že demokracie selhala. Masy potom přebírají názory známých lidí.

Re: Co je to za mamlase?

Zdá se, že jste vy a ostatní kritici vůbec nepochopili smysl kritiky volneho trhu pana profesora a souvislostí s krizí v roce 2008. Finanční krize byla hmatatelným výsledkem deregulace finančního sektoru v USA a zbytku vyspělého světa, která začala na začátku 70. let a pokračovala až do začátku minulého desetiletí před finanční krizí - tj. více volného trhu ve finančnictví a bankovnictví a méně regulace ze strany státu, které vyvrcholilo hypoteční krizí a potom celkovou finanční krizí. Deregulovaný trh nejen že k této krizi výrazně přispěl nebo ji přímo způsobil, ale navíc v jejím řešení zcela selhal. Bez zásahu státu státu a peněz od daňových poplatníků by finanční sektor zcela zkolaboval jinak by banky pomoc státu v USA a jinde úpěnlivě nepožadovaly.

Re: Co je to za mamlase?

To je hovadina. Finanční krize, původně hypotéční krize, v USA naopak byla zcela jednoznačně výsledkem regulací hypotéčního finančních produktů v USA, hlavně tedy státních garancí hypoték. Trh, o kterém jen kretén může prohlásit, že je deregulovaný, se vznikem krize neměl nic společného.

clanek?

Rozhovor o nicem" ! To, ze je to ekonomicky spatne poznali snad uz vsichni kdo maji aspon trochu znalosti o monetarním systemu a vyznaji se v grafech kapitaloveho trhu. V okamziku kdy se primarni a sekundarni ekonomika lisi od tercialni (nebo naopak) , tak je jasne o jaky pruser se jedna !! Cim vetsi rozsil tim vetsi pruser a k tomu neni potreba diskutovat, ale jednat . Bohuzel tento pruser vyhovuje banksterum a politickofinancni mafii ovladajici monopolni tisk penez. Kdyz je dobre , maji svuj 1000% zisk z nekrytych uroku a kdyz je spatne, tak vse skupuji za tisk nekrytych penez....