Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 30.10.2018 16:05
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Práce na černo je nutná.

Podle vlády je práce "na černo" každá o které nemá stát oodrobný přehled. Otázkou je, proč by se měl stát starat jakou formou je uzavírán smluvní vztah mezi tím, kdo práci nabízí a tím, kdo výkon práce od něj potřebuje. A taky nevím, proč jsou pracovní vztahy tak složitě upraveny zákony, proč musí být zaměstnavatel zatížen složitou administrativou a mnoha zbytečnými povinnostmi, proč je tak problematické uzavřít krátkodobé pracovní smlouvy a pod. Kdyby to nebylo, nebyla by práce "na černo"!

Příklad: Malá stavební firma s pár zaměstnanci získá větší zakázku, pro kterou potřebuje na pár měsíců víc lidí. Nabrat je na pracovní smlouvu podle ZP je sebevražda. Zvýší se enormě zatížení administrativou, nároky na účetnictví, musí zajistit pracovní oděvy, platit povinné odvody a pod. A co pak, když už nebudou třeba? Výpověď je dlouhodobý problém s rizikem jejího napadení pro neplatnost, výplata odstupného a pod.

Re: Práce na černo je nutná.

Presne tak, poctiva prace za poctive penize neni nic spatneho ani kdyz do toho nevidi stat.