Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 9.10.2018 8:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Je to další snaha o cenzuru

Je to další snaha o cenzuru. Kombinace megakorporací jako facebook a totalitních nadnárodních institucí jako je EU bude vést jenom k cenzuře a nesvobodě. EU stále utahuje šrouby. naposledy, že nenávistné příspěvky musejí zmizet do hodiny.

http://www.epshark.cz/clanek/547/eu-vice-cenzury-pro-vase-dobro

Dobré myšlenky, ale realizace bez efektu

Bohužel se nemohu zbavit pocitu, že se tady někdo snaží bránit proti lednímu medvědovi tím, že si připraví hodně sněhových koulí, aby na něho měl čím házet. Zkušení IT experti pracující pro někoho, komu nevadí, že dělá něco nelegálního, dovedou podobná opatření obejít. Podobnými zákony se dá bojovat proti drobné kriminalitě, ale skutečně velké nebezpečí to moc nesnižuje. To je problém většiny legislativních aktivit současné "ochrany" proti zneužití digitálních dat, že legislativci pokulhávají za technickou podstatou. Povinnost vyžádání si souhlasu s používáním cookies nebo celé naprosto netransparentní GDPR rozpitvané do nesmyslných detailů. Dobrá myšlenka na začátku, ale nakonec to udělá víc škody než užitku, protože to je pro běžné lidi zmatené a v přemíře vynucených aktivit, kterým nerozumí, to vede naopak k jejich otupělosti před skutečným nebezpečím.