Diskuse k článku

Díky moderní vědě by klimatické problémy mělo být možné vyřešit

Podle některých klimatických alarmistů, pokud okamžitě nesnížíme produkci skleníkových plynů, do 30 či dokonce deseti let zanikne naše civilizace. I bez lidstvem vyvolané změny klimatu nás však příroda ohrožuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zajímavé shrnutí dnešních výzev

Dobré shrnutí dnešních problémů. Napsáno racionálně, což je velké plus.

Jen si dovolím maličko polemizovat u některých bodů. Postavit jadernou elektrárnu je při dnešním standardu běh tak na 40 let, což je výrazně více, než kolik nám má zbývat. Při jejich urychlení (třeba následkem energetického hroucení kolabující civilizace) by určitě zase docházelo k šetření na jejich zabezpečení.

Vědci jezdí na ty konference i kvůli kontaktům. To by se se Skypem vytratilo. Zakalit s kolegy s příbuzných oborů naopak může vést ke vzniku interdisciplinárních studií, které vedou k převratným výsledkům. Těm, které pak mohou ten svět zachránit. Masová turistika je určitě daleko větší hrozba, než vědci.

Poslední část článku je už vyloženě honění dalšího zajíce. Ovlivňuje se to špatně a navíc to není lidská chyba. Navíc o tom, že magnetické přepólování mívá katastrofální důsledky jsem slyšel jen v bulváru, ne v seriózních publikacích. Fosilní záznamy na masové vymírání nepoukazují.

Samozřejmě jinak více tak

Re: Zajímavé shrnutí dnešních výzev

Ja derbu elektrárnu je možné postavit za 5 let. Zejmína když se jedná o typový projekt.

Ovšem takových 30 trvá veškerá byrokracie a hlavně obejití obstrukcí ze strany Zelených Khmérů a u nás i EU - příkladem budiž Paks 2.

Re: Zajímavé shrnutí dnešních výzev

Jadernou...