Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Desatero žadatele o azyl v Německu

Letos v květnu zveřejnil německý Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky data z výzkumu, který vedl s pomocí tlumočníků mezi těmi, kdo v roce 2015 požádali v Německu o azyl. Kdo jsou tito lidé? Co umějí a jaké mají vzdělání? A nakolik bude možné je integrovat do německého pracovního trhu?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

7. 7. 2016 17:38
Odlož růžové brýle !

Průzkumy nelze ověřit, jsou na nic, nechuť se přizpůsobit, naučit řeč, manuálně pracovat nevěstí nic kladného.Svou vysokou porodností vyčerpají státní kasu do poslední mrtě a budou tvrdě vyžadovat domorodce mluvit arabsky.

To je realita, na kterou demoralizovaná Evropa nezná odpověď. Chtělo to bránit hranice ostrou střelbou, jiné cesty opravdu nebylo. Vypadá to naopak, že my nebudeme-li poslušní--- nebudeme ani žít, na konvence divoši kálí.

0 0
možnosti

7. 7. 2016 17:00
Statistiky opírající se o nepodložené informace

jsou irelevantní. Když tvrdí Iráčan že má vysokoškolské vzdělání, tak je otázkou, jak ho získal, když je mu méně jak 40 let. Irák je totálně rozvrácený od roku 2003 a university tam v podstatě nefungují. U už před tím bylo od roku 1991 skoro nemožné získat v Iráku vzdělání, které můžeme podle evropských kritérií označit jako vysokoškolské.

Jestli totéž o sobě prohlásí "uprchlík" z Afganistánu, tak se nad touto informací musí člověk jen pousmát a když přichází z Albánie, Černé Hory, či Kosova, tak je možno o tvrzení, že je absolvent střední školy nebo dokonce university směle prohlásit, že se jedná z devadesáti procent o naprostou lež.

Mne spíše "uchvátila" informace z Belgie, že u první generace imigrantů šla vypozorovat jistá snaha o zapojení se do pracovního procesu, ale u druhé již jen ani ne polovina projevila jistou snahu se živit prací a u třetí generace víc, jak 80% žije programově ze sociálních dávek a ani se nesnaží nějakou práci sehnat.

To samé lze vypozorovat i u ně

0 0
možnosti

Z. Meisner

7. 7. 2016 9:51
tabula (skoro) rasa

ještě poznámka:

Jsem pro pomoc. Na druhé straně běženec-příchozí a stát jsou partneři kteří musí být odpočátku vzájemně čitelní.

EU resp. Německo se nedostatečně starali o informaci v zemích odchodu (Turecko, Lybie...internet ) že zde pečení holubi do huby létat nebudou (nebo budou?).

Na druhé straně zmíněný víceméně jen dobrovolný a neověřovaný dotazník je pro přijímající zemi naprosto nedostatečná informace, srovnejte s údaji které o dítěti předávají rodiče třeba před 14 denním dětským táborem.

Pár desítek poteniálních azylantů které byla ochotna přijmout Česká republika bylo prověřováno osobně a za nemalé peníze ještě v zemi odchodu a přesto to víceméně krachlo-očekávání se nekryla s realitou. Což pak německé "prověřování" neověřitelným dotazníkem s následnou nutností např.biologických testů, kolik že to je mladým mužům vlastně let atd..

V jisté azylové škole v Praze udávali příchozí z arabského světa statisticky nadprůměrně jako datum narození 1.ledna, nebo 11.září, data jež se

0 0
možnosti
Foto
Jedna zajimavost

uprchlici ze Syrie a Iranu patri mezi ty u kterych se predevsim najde urcite vzdelani. Dva staty, ktere stoji na "cerne listine" Spojenych statu nejvyse. Uvazujme proc!

0 0
možnosti

Z. Meisner

7. 7. 2016 8:03
žadatelé a nežadatelé

Pokud se výzkum se týkal těch, kdo žádali o azyl, chybí ti, kdo o azyl z nejrůznějších důvodů nežádali a "rozplynuli" se ponejvíce v některé z muslimských komunit.

Z bezpečnostního pohledu jsou "nežadatelé" zajímavější.

0 0
možnosti

6. 7. 2016 13:56
Zajímavá čísla,

až na výjimky ohledně znalosti němčiny, vzdělání...snad pravdivá. Nemohu se ztotožnit se závěrem. Migraci je třeba zastavit a naučit či přinutit potenciální migranty, aby pracovali ve své zemi. Nelze je donekonečna živit, ať už v Evropě či v jejich zemích.

0 0
možnosti

6. 7. 2016 12:18
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
Konečně nějaká zajímavá fakta.

Díky.

0 0
možnosti