Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 9.8.2018 12:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Přidáte-li do čisté vody bláto, nemáte více

čisté vody, ale máte řídké bláto. To platí i o cizincích. Jsou jako koření: přidáte špetku a jídlo je pikantnější, přidáte půl kila a jídlo můžete vyhodit.

Česko je dosud české

Naší hlavní devizou je autentičnost, byť dnes až s přezíravostí nazývaná konzervativností až staromódností či dokonce "zaprděností". Zejména asijští turisté asi budou přibývat - zatím u nás totiž chybí africké gangy jejichž "obchodní aktivity" na hranici loupežného přepadení (vnucování afrických sošek, selfie tyček, prodej "originálních náramků" - obyčejných spletených šňůrek za dvacet EUR kdy vám nedají pokoj dokud nekoupíte), to vše spolehlivě zabíjí evropský kolorit a pohled na starodávnou budovu tím ztrácí na atmosféře.

Navíc již brzy v západní Evropě nenarazíte na Vánoční trhy a jiné tradiční události, které jsou dnes vnímány jako smrtelná urážka náboženského cítění sílících muslimských menšin. Západní metropole ztrácí svůj unikátní charakter a mění se v multikulturní šeď. Není divu že u nás mnozí turisté zvláště z Německa oceňují kuchyni - u nich totiž prakticky nedostanete nic jiného než kebab a restauraci s německou kuchyní aby jeden hledal s virgulí.

Udržet si náš charakter a nedopustit vznik "komunit&