Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Česko by mělo od roku 2038 opustit výrobu elektřiny z uhlí

Uhelná komise, 19 zástupců průmyslu a ekologů, navrhla rok 2038 jako limit pro konec doby uhelné v Česku. V současnosti se u nás uhlí podílí na produkci elektřiny nejvíc ze všech energetických zdrojů. Zatím není jasné, jaké dopady tento krok přinese. Česko sází především na to, že by největší část uhelného výpadku mělo zacelit jádro.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LK

No, ty vodní elektrárny jsou ale pro militantní (taky)ekology též nepřijatelné, protože samozřejmě zasahují do přírody, a ne právě ideálně. Jádro (taky)ekologové nesnášejí z principu. Takže pro ně zbývá solár a větrník, kde decentně nezmiňují jejich dopady na krajinu, mrtvé ptáky rozsekané větrníky, devastaci půdy pod stínem solárních panelů, a už vůbec nemluví o tom, jak těžba surovin na výrobu "superekologických" solárů a větrníků ničí země, kde probíhá. Tak mě napadá, neměli bychom opět sledovat stopu peněz?

0 0
možnosti
ST

Je to pláč na špatném hrobě. Nejhorší ekologické škody způsobují motorová vozidla a jejich pohyb. Kdo toto vysloví stává se kacířem.V

0 0
možnosti
PS

Je třeba skončit se zeleným šílenstvím EU ! Mě by to mohlo být jedno, já se toho nedožiju, ale je mi líto potomků, kteří nebudou mít na úhradu elektřiny....

0 0
možnosti
JK

Ale budou mít čistý vzduch,což je víc. EUR^

0 0
možnosti