Česká reality show pokračuje: Prezident začal s pohybem.

Miloš Zeman začal dbát o své tělesné zdraví a o víkendu vyrazil na vodu. Lékaři a fotoreportéři z něj musí mít radost.

 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: © RingierČeská pozice

Poslední dva týdny prakticky nemine den, abychom se nedozvěděli nějakou novinku od „lékařského koncilia“ pečujícího o Miloše Zemana. Lékaři vedení Martinem Holcátem, shodou okolností novým ministrem zdravotnictví, už média zásobili: cukrovka, nemocné nohy, předepsaná dieta, omezení spotřeby alkoholu a cigaret, plus doporučení pohybu.

V souvislosti s tím ČESKÁ POZICE zaznamenala v politických kuloárech mírně paranoidní obavu, že stále hlasitější informování o Zemanově zdravotním stavu má připravit půdu, aby se prezident mohl po středečním hlasování o důvěře vlády Jiřího Rusnoka v případě jejího neúspěchu odebrat na několikatýdenní zdravotní dovolenou, čímž by mohl ponechat svůj kabinet vládnout bez důvěry ještě o něco déle. Snad jde jen o šeredné pomluvy.

Díky víkendovým zprávám se však zdá, že Miloš Zeman si vzal varování svých osobních doktorů k srdci a vydal se na vzduch zasportovat si. I když v kontextu zahraničních sportujících politiků vyhlíží jeho forma pohybu poněkud svérázně.

Zatímco Barack Obama je znám zálibou v basketbalu a joggingu, Vladimir Putin se kromě juda, potápění nebo závodění věnuje lovu ryb a medvědů (a kdyby ještě žili dinosauři, bude lovit i je) a Joschka Fischer běhá maratony, český prezident si – jak v sobotu informoval deník Blesk – vyrazil zasportovat k vodě.

Fotogalerie zveřejněná na stránkách deníku podává o Zemanově víkendové sportovní aktivitě poměrně podrobný přehled. Zprvu vidíme neidentifikovatelnou postavu ležící ve žlutém člunu, jak se nechává táhnout vlečnou lodí, na níž pádlují tři svalovci. Po ukotvení obou plavidel začínají urostlí mužové s ještě větší námahou vyprošťovat náklad žlutého člunu, k čemuž si pro jistotu zavolají ještě jednu posilu. Z pasažéra se na posledních obrázcích vyklube nestranický český prezident v triku s logem SPOZ, jenž kráčí vstříc objektivu fotoaparátu opíraje se o (do té doby nevyužitá) pádla.

I pokud připustíme jisté ohledy na Zemanův věk, lze se nadít, že pokud na tyto fotografie narazí zahraniční média, bude České republice opět postaráno o publicitu. Skandál s Václavem Klausem, který při zahraničních návštěvách projevuje náklonnost k psacím potřebám, nebo milostná aféra premiéra Petra Nečase vyúsťující v pád vlády mají v osobě Miloše Zemana zdatného následovníka. Po neopakovatelném představení prezidenta u korunovačních klenotů, díky němuž se viróza stala na čas synonymem pro opilost, je Zemanův sportovní den dalším příspěvkem do vizuálního fondu, díky němuž si mohou cizinci plést Českou republiku s Ruskem pod vedením Borise Jelcina.

Zdá se, že v březnu 2013 se stala z České republiky jedna velká reality show režírovaná Zdeňkem Troškou. Dlužno podotknout, že voliči Miloše Zemana s tím budou zřejmě navýsost spokojeni.

Počet příspěvků: 22, poslední 8.8.2013 05:43 Zobrazuji posledních 22 příspěvků.