Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Severní Kypr přivítal „pražského primátora“ Caldra a „radního“ Palounka

Čeští komunální politici zadělali na mezinárodní skandál: navštívili zemi, kterou svět neuznává. Doprovod jim dělal pražský šíbr Palounek.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Josef Novak

1. 12. 2013 12:39
Tak Severni Kypr vadi, kdyz
Tak Severni Kypr vadi, kdyz ho Turci obsadili na protest proti fasictickym plukovnikum v Athenach, ale ukradene Kosovo nevadi, protože je tam drogova mafie podporovana Washingtonem???
0 0
možnosti

Josef Pepa Nos

30. 11. 2013 8:08
ESENTEPOVÁNÍ.
Je to taková nevinná česká zábava.Soukromě si zajet do vězeňského lágru, například v Číně, a tam si v rámci dovolené rozebrat na součástky nějakého toho cvičence Falun Gongu.Čínským komunistickým soudruhům udělat radost - a sám si příjemné spojit s užitečným.
0 0
možnosti

Marek Kyncl

29. 11. 2013 11:02
Nehledě na to, že Severní
Nehledě na to, že Severní Kypr svět neuznává, reálně existuje, má vlastní samosprávu, policii, radary a všechno tam funguje. Od té doby zároveň obě části žijí sice bez nerozborného přátelství, ale zato se nevraždí, přechod hranice je jednoduchý. Proto vůbec nevidím důvod, proč by se nemohla města mezi sebou přátelit (mimo jiné i proto, že města nejsou státním útvarem, mezinárodní uznání nepotřebují). To bychom se za chvíli asi měli zpovídat i z toho, že jsme si promluvili s nějakým mezináýrodně neuznaným občanem?
0 0
možnosti

Franta Flinta

29. 11. 2013 8:38
Dovolená na Kypru
Nevím jak ostatní, ale já to důvěryhodné vysvětlení pana "primátora" Caldra docela beru. Já si taky obvykle na dovolenou k moři přibalím minimálně jeden slušivý oblek a kravatu. Mohu jen doporučit, dobře se v tom leží na pláži a navíc se na slunci nespálíte....
0 0
možnosti
Proč tam asi byli?
Položit si tuto otázku je na místě minimálně pro ekonomickou kontrarozvědku. Určitě tam nezašli jen poklábosit na kávičku. Kypr je oblíbená destinace pro sídlo různých vykutálených firem. Když tam tedy nebyli oficiálně, ale byli přitom přijati oficiálně v úřadě vicepremiéra, smrdí to lumpárnou. Ta se většinou také provádí soukromou neoficiální cestou a do toho přece nikomu nic není.
0 0
možnosti
Předpokládám, že se tomu už věnuje
To ano a když si všimlo MZV, všimly si asi i zpravodajské služby.
0 0
možnosti
I českým médiím se to stává. I seriózním. Běžně
Poslední, co by mě napadlo, je obhajovat tyto pány.  Jenže i českým médiím, i těm nejserióznějším, se nesprávné označování funkcí cizinců stává zcela běžně.  Jeden příklad: celé roky - asi tak od roku 1999,  většina českých médií, vč. třeba České televize, tvrdošíjně trvá na tom, že Belgičan spojený s Appianem v MUS a Škodě Plzeň a poté stíhaný a následně odsouzený v kauze MUS je "bývalý šéf MMF", případně Světové banky. I právě teď - teď, když čtu váš článek -  to slyším ze zpráv jednoho českého média!  (Čest České pozici, že ona se na tom asi nikdy nepodílela.)  Možná to způsobil Grégr, který ho tak kdysi médiím představoval, když navrhoval prodat Appianu část MUS.  Těžko říci, každopádně de Groote šéfem těch institucí nikdy nebyl (byl ale ve vedení)  a i když jde o učebnicového hochštaplera, myslím, že ani on sám se tak nepředstavoval. S ohledem na to, z jakých důvodů a s jakou mezinárodní ostudou musel dříve obě instituce opustit, by zašel dost přes čáru a liška mazaná jako on to určitě ví.  Média zkrátka  funkce cizinců komolí běžně, ať už jsou důvodem jazykové bariéry, snaha o větší atraktivitu zpráv nebo mizerná ověřovací práce.  Možná se pánové Caldr a Palounek představovali funkcemi, které neměli, ale možná mají balamucení na svědomí jen tamní novináři nebo politici: nevyznali se v pražských politických funkcích, navzájem si s pány nerozuměli, anebo chtěli atraktivnější zprávu.
0 0
možnosti

Franta Flinta

29. 11. 2013 8:50
Dovolená na Kypru
Myslíte, že za vším může být pouze trošku horší angličtina pánů Caldra a Palounka? No nevím, nevím... Tito čestní chlapi se již v minulosti vydávali za něco, co rozhodně nebyli,
0 0
možnosti
Když v Turecku má dáma nepokrytá kolena, je to
hampejz, resp. místo chráněné, arab. ha-ram. Ale i v nevěstinci si muž nemůže dovolit muži ukázat podrážky bot, to je casus belli. Orientální ulice jsou dodnes plny mrvy, v jejich zvyku se tak druhému ukazuje, co v našem v souvislosti s podobnými produkty či částmi těla. Noha přes nohu urazí i v jinak tolerantní části Kypru neturecké. Co si to v Praze zvolili je mi hluboce líto, to i mí psi, v podobných souvislostech,  se ubírají do ústranní. Ale jak na Hradě, tak v podhradí. Ač oproti Aussig an der Elbe zatím žádná střelba natož 4ma kulema. Třeba upgrade časem.
0 0
možnosti
Veřejný činitel
je veřejný činitel i během dovolené, zvláště schází li se s veřejnými činiteli jiné země.Takže toto setkání nelze zametat pod koberec s odůvodněním, že do toho nikomu nic není.Osobně si myslím, že jižní část Kypru začala být více transparentní a to  je důvod hledání a i důvod této popisované návštěvy na severní části ostrova.
0 0
možnosti

K. Vlk

28. 11. 2013 15:31
Chyba
Takže prostě novináři v cizině udělali chybu, popletli funkce a tady se z toho dělá aféra, to je vtipný. Proč se tak moc řeší soukromá dovolená komunálního politika, tomu nerozumím.
0 0
možnosti
Nevidim duvod ...
Nevidim duvod, proc by nemohla mit Praha nebo nektera jeji mestska cast oficialni styky s nejakou severokyperskou radnici? Do toho snad Nikosii, Athenam nebo Bruselu nic neni, ne? Nebo by aspon nemelo byt.
0 0
možnosti

Tydlidum

28. 11. 2013 17:34
Četl jste ten článek?
Četl jste ten článek? Kalenský se (správně) podivuje nad tím, že se prezentovali jako primátor a člen představenstva Prahy (že to svádí na jejich média, je jiná věc - nevěřím tomu). A zadruhé, vidět spolu Bodelose (ČSSD), Palounka (kmotr na čtyřce, nedávno vyloučený) a Caldra (převlekač kabátů, je na čtyřce za ODS, do voleb šel pod vlajkou Okamury) je přece jen něco, co vybočuje z meí normálních soukromých dovolených. Roman, Topolánek a další byli taky jen na "soukromé" dovolené v Toskánsku?
0 0
možnosti