Sbal prachy a vypadni! Verze pražský dopravní podnik.

Jaroslav Stůj vedl dopravní podnik hlavního města dva měsíce. Když přišel o místo, dostal na rozloučenou 2,6 milionu korun.

Bývalé vedení Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) si při odchodu ze společnosti na přelomu roku vynahradilo ztrátu práce milionovým odchodným. Jak uvedl internetový deník Insider, manažeři DPP si nechali na rozloučenou vyplatit dohromady 8,6 milionu korun. Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) ostudné „padáky“ odsoudil. Ředitel podniku Vladimír Lich Insideru zase řekl, že již zahájil šetření vyplacených odměn.

Pomyslné zlaté tele si odnesl bývalý ekonomický ředitel DPP Ivo Štika (2,8 milionu korun). Ten byl pravou rukou exšéfa DPP Martina Dvořáka a podílel se například na vyjednávání legendární zakázky na dodávku jízdních dokladů, jež se v praxi projevila tak, že 17 haléřů z každého lístku putovalo firmě na Britských Panenských ostrovech.

Dalšími odměněnými členy bývalého vedení DPP byli Miroslava Jírovcová (správa majetku, 832 tisíc), Lucie Šindelářová (personální ředitelka, 450 tisíc), Radek Zamrazil (technický ředitel, 738 tisíc), Daniela Pětníková (vedoucí sekretariátu, 727 tisíc) a Ilona Vysoudilová (tisková mluvčí, 416 tisíc).

O zimním králi Stůjovi

Na konec jsme nechali zlatý hřeb milionových padáků – takzvaného zimního krále dopravního podniku Jaroslava Stůje. DPP vedl dva měsíce (začal koncem loňského roku, odešel letos zkraje února). Když byl z firmy „odejit“, dostal na cestu bezmála 2,6 milionu korun. Zkrátka, sbalil prachy a vypadl.

Ke Stůjově odchodu z čela společnosti tehdy přispěla i informace ČESKÉ POZICE o tendru na koupi deseti obyčejných LCD televizí za dva miliony korun. Přitom reálná hodnota jedné zobrazovací jednotky byla zhruba 27 tisíc korun. Zakázku v roce 2006 získala firma Xanthus, ke které má Stůj poměrně blízko.

Více si přečtete v článku Multikino pražského dopravního podniku: Deset televizorů za 2 mega.

Pokoušeli jsme se Jaroslava Stůje dovolat, leč marně. Zajímalo by nás, za co si vysloužil tak vysoké odstupné. Každopádně s kolegyní v redakci jsme se shodli, že kdyby se informace o milionovém padáku bývalého vládce DPP objevila o pár týdnů dříve, Stůj by byl žhavým kandidátem na zisk ocenění ČESKÉ POZICE Zlatý babák 2012. Asi by se podělil o první místo s odsouzeným Františkem Dohnalem, bývalým šéfem NKÚ. Ten si při odchodu z kontrolního úřadu vysloužil také tučný padák, byl však skromnější – dostal „jen“ 650 tisíc korun. 


knight Nahodicka 9:05 11.5.2012

Počet příspěvků: 1, poslední 11.5.2012 09:05 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.

Autor

Ondřej Koutník

Ondřej Koutník | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Další autorovy články