Čtěte také

Šárka Grossová doporučuje...

Obdivující, citlivá, nápomocná a tajemná. Manželka jednoho expremiéra, jak ji ještě neznáte.

Ondřej Koutník 13.10.2011
Šárka Grossová, manželka bývalého ministerského předsedy Stanislava Grosse (vpravo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: © ČTKČeská pozice
Šárka Grossová, manželka bývalého ministerského předsedy Stanislava Grosse (vpravo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Šárka Grossová, manželka expremiéra Stanislava Grosse (ČSSD), v Parlamentních listech nabídla řešení, jak zvládnout svízele doby. ČESKÁ POZICE vybírá nejdůležitější náměty, které by se našim čtenářům mohly hodit.

  • Obdivující: „Já opravdu obdivuji politiky, kteří jsou pod neustálým nátlakem médií, novinářů, a přesto se stále snaží dát tu naši malou republiku do pořádku tak, aby to fungovalo.“ Ano, dávat republiku do pořádku. Naposledy se to dařilo v letech 2004 až 2005.
  • Tajemná: „Vím, že musí být velmi těžké nebo téměř nemožné zalíbit se všem a shodnout se s názory všech okolo. Jestli ale někdo čeká, že jednou do politiky vkročí ten pravý, úžasný politik, který nebude dělat žádné chyby, tak si myslím, že čeká marně. Každý z nás chybuje, vím, že neexistuje člověk bez chyb. Takový chodil po světě jen jeden…“ Jde o kompliment nebo ironický vzkaz manželovi?    
  • Nápomocná: „Ale možná by někteří měli začít u sebe, a pokud se týká reforem, tak udělat třeba nějaké i u sebe doma. Co třeba něco změnit? Postarat se o to, aby prosperovala rodina. Vystoupit ze své zóny pohodlí a udělat změny v životě?“ Grossovi jsou prosperující rodina, vystoupit ze zóny pohodlí se očividně vyplácí.
  • Citlivá: „Podívejme se kolem nás, kolik je u nás vzdělaných lidí, vysokoškoláků, doktorů, inženýrů a na druhou stranu kolik je exekucí, lidí, kteří jednou půjčkou snaží vyřešit druhou a potom jejich rodiny troskotají. To je náš hlavní problém. Chybí tu totiž finanční vzdělání.“ Aneb zeptejte se Stanislava, finančně vzdělaného právníka.

Počet příspěvků: 1, poslední 14.10.2011 07:29 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.