Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 29.4. 2019 10:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Podle všeho bezcenná kniha

Je zřetelně psaná zase podle jiné teze, nikoliv podle skutečnosti.

Křesťanství sice učí o lásce k bližnímu, ale samo se tím moc neřídí. K rytířské morálce nevede (to je opravdu hloupá formulace, mimo čas a prostor), stačí si přečíst, co se v "pavlovských" epištolách píše o ženách: zcela jasně podřízené postavení.

Nenahlášená znásilnění se dějí povětšinou mezi "bílými", ale tak je tomu i u nás. Když je ale někde latentní rasová diference, hned se o tom píše. (Mimochodem, cca 2/3 vražd jsou tzv. "domácí zabijačky", dlouhodobě, migrace-nemigrace).

Ekonomické dopady kriminality? Tady někdo spadl z višně. Daňové úniky, podvody se sociálními dávkami, to ano. Ale na základě čeho vyčíslil kdosi ekonomické škody státu, způsobené drogovou problematikou? Chtěl snad stát sám distribuovat? Nebo kyberkriminalita - ta jde jenom proti státu?

Žehrání autora nad krátkými tresty je úplně mimo realitu. Ví sice, že věznice jsou přeplněné, ale asi vůbec netuší, že se tam vězni nenapravují, ale radikalizují, a

pokrač.

Žehrání autora nad krátkými tresty je úplně mimo realitu. Ví sice, že věznice jsou přeplněné, ale asi vůbec netuší, že se tam vězni nenapravují, ale radikalizují, a že nucené práce na svobodě by byly mnohem účinnější.

A považovat prostředky vynaložené na prevenci za neúčelné, může jen hlupák. Jakpak se dá měřit to, co se nestalo?

Re: pokrač.

nojo, pane Schneidere, v Bibli jsou skutečně mnohé pasáže o ženách, kde se vychází z jejich podřízeného postavení vůči mužům. Marná sláva, původ Bible je blízkovýchodní, a v té oblasti se s ženami nikdy nikdo nemazlil. Starý zákon je obzvlášť vydatný. A následné převzetí Bible řecko-římským světem, kde byly ženy také potlačovány, tomu nepomohl. Ani germánské ženy na tom nebyly právě nejlépe, o keltských se sice mluví, že snad nějaká práva i měly, ale nikdo ve skutečnosti neví, jak to vypadalo. U Slovanů (potažmo Baltů) jakbysmet. Jenže vývoj dopadl tak, že dnes většina evropských křesťanů rovnost pohlaví nezpochybňuje (vyjma Opus Dei a podobných útvarů). Na rozdíl od jiných náboženství, hlavně pak jednoho, které mimo jiné považuje za viníka znásilnění znásilněného/znásilněnou.

Výprask pachatele ratanovou holí by pomohl

neporovnatelně více, než výplody "chápajících" psychologů, o zločinných kriminálníly ochraňujících soudcích nemluvě!

Kdo za to může?

Kecy. Může za to ruské vměšování. Jak to, že na to ještě nikdo nepřišel? :-)

Vzrust kriminality ve Francii a v zapadni Evrope

Nema nic spolecneho s nicim.