Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 1.10.2015 14:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Velmi poučný článek

Autor jen pozapomněl napsat to podstatné, proč byla "finlandizace" tak úspěšná. Nejspíš nemá rád Zemana, který postupuje dost obdobně. Cituji:

"Finský maršál Mannerheim – jediný Hitlerův spojenec, jehož politická kariéra úspěšně pokračovala i po válce — dokázal se Sověty uhrát nezávislost. Za jeho druhý mistrovský kus se považuje odmítnutí Marshallova plánu. Neutralita a absence amerických vojenských základen přesvědčila Rusy, že Finsko není nebezpečný soused".

To je jen půlka pravdy, možná ta menší. Pan Kohout jako ekonom mohl popsat i ekonomický dopad, který ze zaostalé chudé země udělat prosperující stát. Na tohle období finští podnikatelé už jen nostalgicky vzpomínají.

PS. Není důležité kolik kdo vypije, ale aby poznal kdy přestat a tohle těm severským národům trochu chybí. Kupodivu se to neodráží na na jejich schopnostech udržet ekonomiku v chodu.

Švédští nálevníci

Měl jsem možnost vidět opakovaně švédské chlastometry ožírat se na trajektu z Dánska a v bezdaňové zóně v přístavu. Ano, měli několik málo promile. Krve v alkoholu.