Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 4.6.2017 9:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Je pravda, že psychologie

k ekonomii patří. Vhodně, jen finanční ekonomii, doplňuje při manipulaci s lidmi, což může přinášet kromě negativ (např. propagace bank o spoření na důchod pro všechny), i pozitiva. Bohužel jen psychologie nepolidští monetární ekonomii. Je třeba dojít v lidském poznání o řízení společnosti od ekonomie bez lidského rozměru, tj. od ekonomie nelidské, k ekonomii polidštěné. Od čistě monetárních ekonomů, kteří vidí jen manpower, k sociálním ekonomům, kteří na rozdíl od ekonomů vidí člověka, rodinu, dítě a vědí (na rozdíl od ekonomů), jak jsou financovány důchody ve státním důchodovém pilíři, nebo jak je financováno veřejné zdravotnictví (což ekonomové nevědí ani omylem). Na konci oslavného článku o nové bibli ekonomie máte důkaz o aroganci monetárních ekonomů, kteří přesvědčili sami sebe a bohužel i mnoho ostatních, že mohou řídit stát jako firmu. Důkaz v podobě lži - ceny za ekonomii. Žádná Nobelova cena za ekonomii neexistuje, protože není mezi obory vyjmenovanými v zakládací listině pod

Re: Je pravda, že psychologie II

Žádná Nobelova cena za ekonomii neexistuje, protože není mezi obory vyjmenovanými v zakládací listině podepsané A. Nobelem!