Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bartušek 16.1.2020 15:28

Kniha je čistá zrůdnost a autor by měl být zažalován za propagaci hnutí směřujících k omezení lidských práv a svobod. Jsou dvě nejzákladnější svobody - právo na život a právo mít děti. Soft totalita, kterou autor popisuje, by se mohla hrdě postavit po bok nacizmu a bolševismu. Systém, ve kterém by lidé, kteří se nejsou schopni sami uživit, umírali bez pomoci, by oproti tomu byl mnohem humánější, protože by každý alespoň dostal šanci a svobodu se protlouct svými schopnostmi.

P. Čech 16.1.2020 16:42

Právo mít děti není žádné právo, ale přirozenost lidí. Pokud bychom uznali možnost mít děti za lidské právo, nebude tím řečeno obecně, že se jedná o právo mít neomezený počet dětí. Pokud bude ustanoveno, že rodina bude mít po určitou dobu jistý konkrétní počet dětí (třeba i jedno), neznamená to v žádném případě narušení svobody mít děti. Prostě bude v rodině jen jedno. V tom je však nutno obecně opustit náboženské a politické ideologie a začít používat obyčejný lidský rozum.

D. Bartušek 16.1.2020 21:38

Neexistují žádná apriorní lidská práva, všechny vyplynuly z lidské přirozenosti a lidé se na nich tedy shodli.

Absurdnost tvrzení, že omezením množství povolených dětí na jedno není omezení možnosti mít děti, snad bude vidět na příkladu se svobodou cestovat nebo svobodou slova. Tím, že se vám zakáže opustit hranici republiky není v žádném případě narušena vaše svoboda cestovat, protože v jejím rámci se pohybovat můžete. A svoboda slova určitě nebude narušena, když budete moct mluvit jen v liché dny. A vaše právo nebýt zotročen nebude zajisté dotčeno, když bude platit jen do třiceti let věku.

To, co zastáváte, je zaslepenost ideologií, kterou chcete vnutit ostatním. Svobodně se rozhodnout, zda někdo chce mít děti nebo ne není žádná ideologie.

P. Čech 17.1.2020 19:51

Tato Vaše dogmatická tvrzení odmítám přijmout. Lidé že se shodli na někjakých lidských právech? To snad opět nemyslíte vážně. V době, kdy byla taxativně vyjmenovávána lidská práva se tímto zabývali pouze politici a náboženští představitelé církví. Nikoliv lidé obecně. Lidem byla tato "jejich" práva nadiktována. Ptal se snad někdo Vás v případě např. svobody shromažďovací zda o tuto svobodu stojíte? Ptal se někdo lidí v době, kdy byla odsouzena bigamie zda s tím souhlasíte? Ptal se Vás v referendu někdo zda si přejete obecné zrušení trestu smrti? A tak je tomu u všech Lidských "práv". Pokud by si lidé v naprosto svobodném hlasování přímo odsouhlasili jakákoliv svá práva, jen potom bych tato práva nepovažoval za nadiktovaná. Tak tomu však v případě dnešních "lidských práv" nebylo a není.

D. Bartušek 19.1.2020 16:16

A ti politici a náboženští představitelé nebyli lidé? Já nikde nepsal, že proběhlo nějaké všelidové hlasování.

A už sám píšete, že zavedení zákonů a lidských práv je diktát, takže se vracíme k mému původnímu tvrzení, že nutit lidi platit za právo mít děti je totalita. Lidi uznávají současná lidská práva z důvodu, že s nimi souhlasí. Těžko bude někdo protestovat proti právu na život a svobodu. Podle toho se pozná, že se jedná o práva, která souhlasí s lidskou podstatou.