Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 23.12.2018 10:54
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K titulku se jen chce dodat:

Až na věky.

Když nenalézáme vysvětlení jevů

v přírodě i společnosti, utíkáme se k vysvětlením, které postrádají racionální jádro. Nepopírám vliv křesťanství na utváření evropské civilizace. Tím klíčovým problémem je dostatek dětí v populaci národů Evropy. Není to neřešitelný problém, který z toho, díky své neznalosti, dělají sociologové a díky své hamižnosti ekonomové (http://sociologie.netstranky.cz/6-cast-pribeh-jednoho-bankere.html). Stačí ze strany státu dva kroky. 1/ Uznat dítě jako plnohodnotný společenský subjekt (nikoliv objekt sociální péče, jak nám tvrdí sociologové). Dítě jako investici do budoucnosti a tedy hodnou řádného daňového odpočtu 50 % (!), nákladů na výchovu, jak tomu u nás bylo do 31. 12. 1992. 2/ Dát do pořádku účetnictví (!) ve státním důchodovém systému! Těmito dvěma kroky odstraníme ze státního rozpočtu nadměrné zdanění rodin (44 miliard korun), a tunelování dividend z investic do výchovy dětí bezdětnými důchodci (43,44 miliard korun). Výsledek? Stát přestane po 25 letech bojovat proti rodinám pracujících rodičů

Re: Když nenalézáme vysvětlení jevů II

Výsledek? Stát přestane po 25 letech bojovat proti rodinám pracujících rodičů a jejich dětem. Investice rodičů do výchovy dětí neuvrhne automaticky rodiče s běžným platem od druhého dítěte do sociální sítě, hluboko pod příjem průměrného důchodce a na stáří se konečně vyplatí investovat prostřednictvím výchovy dětí. Dětí, které v dospělosti ze svého sociálního "pojištění" přímo financují důchody svých rodičů!

Postmodernyta

Rosvicenske hodnoty a modernyta potrebuji novou debatu. To predpoklada zmeny v uceni humanich ved na nasich vysokych skolach ktere jsou zdrojem nihilismu o kterem Douglas Murray mluvi.

K náboženské tradici?

Křesťanská tradice je čekání na Konec Světa :-D