Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 7.3.2018 21:35
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
češtin

Omlouvám se, že nehodnotím obsah článku, ale: Prosím, prosím, PROSÍM: Nepoužívejte anglické and/or, do češtiny překládané otrocky a/nebo. Angličané zřejmě nedokážou vyjádřit jinak vztah, kdy může platit jeden výrok, nebo druhý výrok, nebo také oba. Čeština si v tomto případě vystačí s prostým "nebo", před kterým není čárka.

Autoři, a hlavně korektoři, než se angličtina stane jediným povinným jazykem ve sdělovacích prostředcích, ctěte češtinu!

Re: češtin oprava

pardon, "nebo", před kterým NENÍ čárka

Nesmysl.

Celá ta premisa, že všichni musejí mít stejnou váhu, je jakási pomatená. Proč by měli mít ? Co to je za ptákovinu? Volání po jakémsi idylickém vztahu je stejně pomatené. Nepotřebujeme žádný učebnicový ideál, takový ideál uvádět do praxe, jest oním dobrým úmyslem, který dláždí cestu do pekel. Bohatě nám stačí současná podoba volného trhu, na kterém se přečasto stane, že i David porazí Goliáše a má dobré (tzn. optimální a nikoliv ideální) výsledky. Vždycky mi naskakuje husí kůže, když někdo chce "napravavovat" současnou tržní ekonomiku, kam se evolučně dostává. Moje silná intuice mi říká, že tito snílkovští "napravovavatelé" by všechno akorát zase pos...li.

...

Re: Nesmysl.

Vaš příspěvek je jen zoufalým výkřikem, bez jediného argumentu. Když bude monopolizace a oligarchie postupovat dále stejným tempem, tak tu za 50 let máme buď otrokářský systém, nebo další pseudokomunistickou revoluci se šibenicema. 

Re: Nesmysl.

Z prstu vycucaný blábol, stejně jak ten bogárův. Pokud něco nikdy a nikde nefungovalo (efektivně) tak byl socialismus, a nefungoval mimo jiné právě proto, že se vždy jednalo o monopolní ekonomiku s otrokářskými tendencemi.